Pardus 19 Update sonrası VPN sorunu

Merhaba;
Pardus 19 Update sonrası VPN sorunu:
pardus 17.4 versiyonuna sahip masaüstü pc pardus 19 versiyonuna update ettim daha önceden open vpn olarak kullandığım (yaptığım) 4443 portuna bağlantı sağlayamıyorum vpn yapısını silip yeniden oluşturdum elimdeki sertifika ile ama maalesef sonuç başarısız acaba update sırasında vpn ile ilgili olarak ne gibi değişiklikler yaptı bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler.

syanaptic ile openvpn yeniden yükle.
sağ tıkla özelliklerden yüklenmeyen eklentiler varsa onlarıda yükle.

teşekkürler denedim ama.

aldığım hata.

W: Translations (contrib/i18n/Translation-en) hedefi /etc/apt/sources.list:4 ve /etc/apt/sources.list:8 konumlarında birden fazla kez yapılandırılmış
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
Bir paket kurulamadı. Geri alınmaya çalışılıyor:
Ayarlanıyor: firmware-b43legacy-installer (1:019-4) …
debconf: ilklendirilemeyen önyüz: Gnome
debconf: (Can’t locate Gtk3.pm in @INC (you may need to install the Gtk3 module) (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/x86_64-linux-gnu/perl/5.28.1 /usr/local/share/perl/5.28.1 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/perl5/5.28 /usr/share/perl5 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/perl/5.28 /usr/share/perl/5.28 /usr/local/lib/site_perl /usr/lib/x86_64-linux-gnu/perl-base) at /usr/share/perl5/Debconf/FrontEnd/Gnome.pm line 151.)
debconf: varsayılan önyüz: Dialog
debconf: ilklendirilemeyen önyüz: Dialog
debconf: (TERM ayarlanmadığından ‘dialog’ önyüzü kullanılamaz.)
debconf: varsayılan önyüz: Readline
No chroot environment found. Starting normal installation
–2020-01-06 09:20:53-- http://downloads.openwrt.org/sources/wl_apsta-3.130.20.0.o
downloads.openwrt.org (downloads.openwrt.org) çözümleniyor… 176.9.48.73
downloads.openwrt.org (downloads.openwrt.org)[176.9.48.73]:80 bağlanılıyor… bağlantı kuruldu.
HTTP isteği gönderildi, yanıt bekleniyor… 301 Moved Permanently
Yer: http://sources.openwrt.org/wl_apsta-3.130.20.0.o [izleyen]
–2020-01-06 09:20:53-- http://sources.openwrt.org/wl_apsta-3.130.20.0.o
sources.openwrt.org (sources.openwrt.org) çözümleniyor… 148.251.151.136
sources.openwrt.org (sources.openwrt.org)[148.251.151.136]:80 bağlanılıyor… bağlantı kuruldu.
HTTP isteği gönderildi, yanıt bekleniyor… 200 OK
Uzunluk: 652866 (638K) [application/octet-stream]
Kayıt yeri: `wl_apsta-3.130.20.0.o’

wl_apsta-3.130.20.0 0%[ ] 0 --.-KB/s Segmentation fault
/var/lib/dpkg/info/firmware-b43legacy-installer.postinst: Some problem occurred during the firmware download. Please check your internet connection.
dpkg: firmware-b43legacy-installer paketi işlenirken sorun yaşandı (–configure):
firmware-b43legacy-installer paketi post-installation betiği kuruldu alt süreci 1 hatalı çıkış kodu ile sona erdi
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
firmware-b43legacy-installer

Merhaba Arkadaşlar;
Sorunun çözümü adına yapılanlar.
-17.5 üzerine update edilmiş olan Pardus 19 için Synaptic Paket Yöneticisi ile Openvpn kaldırılıp yeniden kurulum yapıldı VPn bağlantısı denemesi başarısız.
-Pardus 19 versiyonu updatesiz sıfırdan kurulum yapılarak vpn denemesi yapıldı sonuç başarısız.
-Pardus 17.5 sıfırdan yüklendi VPN bağlantısı Başarılı.

ancak geri dönerek bağlantı sağlanmıştır. paylaşmak isterim.

Bilginize.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Merhabalar arkadaşlar;
daha öncede konu başlığında açmış olduğum openvpn sorunu ile ilgli olarak çözüm buldum. sizlerle payşamak istedim.
öncelikle openssl.cnf dosyasını açmalıyız.
bulunduğu dizin /etc/ssl/openssl.cnf config file. içerisinde değişiklik yapacağız.
bu dizinin altında terminal açınız, root@pardus:/etc/ssl# vi /etc/ssl/openssl.cnf (kısaca komut:vi /etc/ssl/openssl.cnf) yazarak dosyayı açıyoruz. en alt satıra ininiz.

[system_default_sect]
MinProtocol = TLSv1.2
CipherString = DEFAULT@SECLEVEL=2

alt satırda görmüş oldupunuz MinProtocol = TLSv1.2 alnında bulunan TLSv1.0 olarak değişiklik yaparak kaydediyoruz.
:wq Enter yaparak çıkıyoruz.
sorunun openvpnin 1.2 versiyonunu pardus 19 destekleyemediğinden veyahut çözümleyemediğinden vpn bağlantısı yapılamıyordu şuan için sorun giderilmiş gayet başarılı bir şekilde vpn yapılıyor.

paylaşmak istedim.

Bu konu 14 gün sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.