Pardus 19 XFCE Dell Inspiron N4050 Touchpad Sorunu

Selamun Aleyküm arkadaşlar, öncelikle hepimiz için hayırlı olsun. Kurulumu yaptım, görsel olarak gayet güzel.

Kurulum esnasında ve sonrasında karşılaştığım sorunlar:

1. Grafik arayüz ile kurulumu seçmiş olmama rağmen laptobumdaki touchpad çalışmadı. (Belki normaldir ama yine de yazayım dedim)

2. Kurulumu bitirdim, touchpad’im sorunlu çalışıyor. İmleç takıla takıla gidiyor. Simgelere tıkladığımda bazen tek tıklama ile açılıyor. Bazen kendi kendine sağ tıklıyor. Çoğu zaman donuyor. Bir kaç saat öncesine kadar kullanmakta olduğum 17.5 XFCE’de dokunmatik sürücülerle ilgili hiç bir sorunum yoktu. 19 XFCE sürümünde bu sorunu yaşıyorum. USB kablo taktım onla idare ediyorum şu anda.

Laptobumun üretici destek sayfasındaki ilgili bağlantı aşağıdadır, Debian ile alakalı bir touchpad sürücüsü göremedim.

https://www.dell.com/support/home/tr/tr/trdhs1/product-support/servicetag/84s0lp1/drivers

Arkadaşlar

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

komutlarını uyguladım, herhangi bir güncelleme/değişiklik olmadı. 2 kez yeniden başlattım şu anda sorun yok. Tek yaptığım değişiklik yukarıdaki komutları uygulamak, yeniden başlatmak oldu. Sorunum şimdilik kendi kendine çözüldü. Konu gereksiz gibi olduysa silebilirsiniz. :smiley:

Bu arada grafik arayüz ile ilgili söylediklerim hususunda eğer bu arayüz kurulumunda touchpad’imin çalışmaması normal ise kusuruma bakmayınız.

Tekrardan elinize sağlık, iyi çalışmalar

3 Beğeni