Pardus 19 Yedeği nasıl alınır?

Pardus’un Yedeğini nasıl alabilirim ? (Sistemle birlikte ??)

Merhaba Emre bey Kısaca cevaplayayım, /boot /home gibi bölümler sisteminizde ayrı bölümler de
yüklü değilse direk kök (/) dizinini sıkıştırıp yedekleyin, bir sorun olduğunda aynen geri kopyalayarak (açarak) eski sisteme kavuşabilirsiniz. Bu basit yedekleme ile de isterseniz bu yedeği çoğaltıp farklı depolama aygıtlarında saklaya bilirsiniz.

3 Beğeni

Timeshift isimli yedekleme programini yukle.

5 Beğeni

Merhaba,
Sistem çalışırken konsol ekranına geçip /(kök) dizini altında her şeyi sıkıştırmamıza müsade ediliyor mu? O esnada çalışan bir servis falan bu işleme engel olmuyor mu?
Teşekkürler,

/home kullaniyorum aynı işlemi mı yapayım?

sudo apt install disk-manager programını kurun ve diskler uygulamasını çalıştırın. İstediğiniz disk bölümünü seçerek çark simgesini tıklayın ve Bölüm kalıbı oluştur seçeneğini seçin.

3 Beğeni

Time shift bunu çok daha az alan ile yapıyor bence. Boyut büyük olucak biraz ama güzel yöntemmiş pratik.

TimeShift alan konusunda tabiki başarılı ama program da doğa bilecek bir sıkıntı ileride yedeğinize geri dönmeniz gerektiğinde sizi sıkıntıya düşürür. Ben bu alternatif programların bir sağlamasını paylaştım sorun ihtimali daha azdır.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.