Pardus 19'u eski Linux çekirdek sürümünde kullanmak

Pardus’u ilk olarak 19.2 sürümünü kurmaya çalıştım fakat ya bir sürü 3 noktanın olduğu yanıp sönen bir siyah ekran ya da hiç bir şeyin olmadığı bir ekran ile karşılaşıyordum. Bende 17.5 sürümünden 19.2’ye güncelledim. Sonuç olarak aynı şeyler ile karşılaştım. Muhtemelen ekran kartım desteklenmiyor(ekran kartını kurmadan önce nomodeset ile düşük çözünürlükle açıp ekran kartı sürücüsünü kurdum fakat ekran yanıp sönmeye başladı). Daha sonra menüde 2 tane seçenek var. Birisi yeni kurduğum diğeri önceden 17.5 olan sürümüm. 17.5 i açına 19.2 gibi göründüğünü gördüm ve kontrol ettim harbiden öyle ama linux sürümü 17.5 ile gelen sürüm ile aynı. Şİmdi ben bunu böyle kullanmaya devam etsem sıkıntı çıkar mı ? ya da bu ekran kartı desteği ne zaman gelir veya gelmez ?

Komut çıktılarını paylaşıınız:

uname -a
lsb_release -a

pardus:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Pardus
Description: Pardus GNU/Linux Ondokuz
Release: 19.2
Codename: ondokuz
pardus:~$ uname
Linux
pardus:~$ uname -a
Linux pardus 4.9.0-8-amd64 #1 SMP Debian 4.9.144-3 (2019-02-02) x86_64 GNU/Linux

Sisteminiz Pardus 19 olarak kurulmuş devam edebilirsiniz.

Peki Linux ve Debian’nın farklı sürümlerde olması performans sıkıntısı çıkarır mı?

Bazı program kurulumlarında paket farklılıkları olursa, program kurulumunda sorun olabilir.

Tamamdır anladım.Teşekkürler

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.