Pardus 2017 Ne zaman?

Merhabalar.

Pardus 2017 ne zaman geliyor öğrenmek istiyorum.
İyi günler

1 Beğeni

Herhalde bir sonraki Debian sürümünden kısa bir süre sonra gelecektir. Ama düzenli güncelleme geldiğinden hangi sürümün kurulu olduğu çok önemli değil gibi. Nasıl olsa her durumda en güncel sürüm kullanılacak. Bunun yanında bir sürüm takvimi olması iyi olurdu.Bu tür sorular için.

Ben şu an pardustesting09012017 (xfce olarak hazırlanan test sürümünü) kullanıyorum. Bazı paketler güncel, üstelik depoda olmadığı halde! Örnek Pinta 1.6 kurulu ama depoda 1.3 var :slight_smile:. Bir de pardus yeni kuşak deposunda sorun çıkıyor. vine ve playonlinux kurulamıyor. Galiba bağımlılıklarda uyuşmazlık/eksiklik var.

Bu arada kde için efi sürümünü de hazırlamışlar. Şu an test aşamasında olsa gerek ki yayınlamamışlar. Bir de 32 bit sürümü var. (Not: Bu paragrafta yazdıklarımı denemedim.)

Pardus versiyonları artık yıl ile anılmasa daha doğru olur. Çünkü beklenti oluşuyor ve bir versiyon eski ise kullanıcıda eksiklik duygusu oluşmaya başlıyor. Macos bunu doğru beceriyor. Yıl koymuyor ve numara ile gidiyor. Eski numarayı kullanan kişiler de donanımları fakirse kullanmaya devam ediyorlar süreki yeni makine almak zorunda kalmıyorlar.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum gözönüne alındığında hızlı makine parkı değişimi doğru değil. Bu nedenle hafif işletim sistemlerinin yaşamaya devam etmesi olumlu olacaktır.

3 Beğeni