Pardus 2019 da DYS sorunlari

Pardus 19 dys kurulumunu paylaşan arkadaşın kodlarıyla otomatik dys kurulumu gerçekleşti ve e imza çalışıyordu ancak bugün Chrome veya Mozilla dan dys açılıyor evrak okuma modunda takılı kaliyor

DYS genel olarak problem var. Hemen karşımda oturan arkadaşta windows 10 kurulu. onda da donup kalıyor.

2 Beğeni

Bende açılan bu başlık üzerinden devam edeyim:

Bugün itibariyle okulda DYS kurulumunu ve e-imza kurulumunu başarı ile tamamladım. DYS’yi kullanırken gelen herhangi bir yazının bazı kısımlarının kaymış olarak gözüktüğünü farkettim. Aynı yazıyı winfos üzerinden açınca yazıda sıkıntı yok. Özellikle yazı bitiminde amirin ad soyad kısmı sağa yakın veya sağa dayalı yazılıyorken pardus üzerinde sola dayalı hale gelmiş oluyor. Kelimenin ortasından aşağı satıra kayma söz konusu…

Buna benzer sıkıntı yaşayan ve/veya çözen var mı?

Bu sorun hep bende de var

Selamün Aleyküm
Windows’ta kullanılan yazı tiplerinin tamamını Pardus’a yükleyip sorunun düzelip düzelmediğini denetleyebilir misiniz acaba?

1 Beğeni

Evet dediğiniz gibi yazı tiplerini yüklemeyi unuttuğum için sorun oluyormuş.

Tam olarak ilgisi var mı bilemiyorum ama bu forumda bir yerde okumuştum, open jdk sürümünü 8 e indirince UYAP editör sorunları da ortadan kalktı.

İlginiz için teşekkürler.

1 Beğeni

Nasıl yaptınız bizimle paylaşır misiniz

Synaptic Paket Yöneticisnden “ttf-mscorefonts-installer” paketini yüklemeniz yeterlidir.
DipNot: Bu paket MEB hattından yüklendiğinde tam yüklenemiyor, harici bir hat ile yükleme yaparsanız sağlıklı bir kurulum yapmış olursunuz.

2 Beğeni

Evet MEB hattında yükleme sonunda hata vermişti dikkate almamıştım

Şimdi sorun çözüldü

Teşekkür ederim

Ve artık iki farklı işletim sistemi kullanmıyorum tek Pardus var yetiyor

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.