Pardus 21.0 Ağ Sorunu

Msaüstü bilgisayarımda Tp-Link Archer t3u Plus ac1300 model cihaz takılı fakat wifi seçenegi bile yok ve normal ağ gözüküyor sadece internet olmadığı içinde hiçbir komut çalışmıyor indiremiyor çünkü bunun kesin çözümünü bilen var mı

Önce Router kutusunu doğru bir şekilde konumlandırdığınızdan emin olun.

Router kutusundan masaüstünün uzaklığını ölçün.
Dikkat etmeniz gereken bir husus da odalar arasında illaki priz bağlantısını sağlamak amacıyla açılmış delik olabilir. İnternet kablonuzu ordan geçirmeyi deneyebilirsiniz. Yoksa matkapla bir tünel de açabilirsiniz. Duvar köşesine sabitleyerek belkide… Sizin tercihinize kalmış. Ben de bu şekilde kullanıyorum.

Size tavsiyem CAT7 Ethernet kablosu alın. Yüksek hızlı internetin keyfini çıkarın.

Tp-Link Archer t3u Plus ac1300

Bu aygıtın linux desteği yok. Donanım parçalarını linuxte kolayca çalıştırmak istiyorsak mutlaka linux uyumluluğuna ve desteklediği linux kerneline bakmalıyız.

Ama kullananlar var yanılmıyorsam

Paylaştığın linki inceledim.“Realtek RTL88x2BU WiFi” nin sürücülerini yükleyerek “TP-Link Archer T3U Plus USB” adaptörünü çalıştırmayı denemişler. Dediğine göre bu driver ile Ubuntu 18’de “TP-Link Archer T3U Plus USB” çalışıyormuş. Ubuntu 20 de çalışmıyormuş. Ubuntu 20 “TP-Link Archer T3U Plus USB” ı çalıştırmayı başaramamışlar.

Realtek RTL88x2BU WiFi

İstersen altta paylaştığım linkten “Realtek RTL88x2BU WiFi” sürücüsünü kurabilirsin.
Daha sonra “TP-Link Archer T3U Plus USB” aygıtını çalışıp çalışmadığını dene.

Aşağıdaki bağlandıdan linux sürücüsünü indirin.
https://www.cudytech.com/wu1200_software_download
`unzip rtl88x2bu_linux.zip`
`cd rtl88x2bu_linux` 
`sudo make`
`sudo make install` 
Modülü kaldırın.
`sudo modprobe -r 88x2bu`
Modülü yükleyin
`sudo modprobe 88x2bu`

1 Beğeni

İnternet olmadığı için komutu yazınca indirilemedi hatası veriyor :frowning:

Başka bir cihazdan indirip usb ile aktarabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.