Pardus 21.1 Yükseltme Sorular

Pardus 21.1 Yayımlandı! Gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

Not: Pardus 21.0 yüklü sistemleri Pardus 21.1’e yükseltmek için aşağıdaki komut ile güncellemeniz yeterli olacaktır.

sudo apt update && sudo apt full-upgrade -yq

1- Yukarıdaki komutu çalıştırdığımda aşağıdaki resimde olduğu gibi hiçbir şey yapmadı. Acaba arada çalıştırdığım sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade -y && sudo apt autoremove komutundan dolayı daha önce mi yaptı?

2- Şu anda sistemim 21.1 ama Sürüm notlarında geçen Xfce masaüstü ortamında sağ tık menüsüne “Dosya(ları) Yazdır” seçeneği eklendi. seçeneği bana gelmedi. Dosyalara sağ tıkladığımda yazdır ifadesini göremiyorum. Ben mi yanlış anladım acaba bu maddeyi?

3- Yine sürüm notlarında E-Beyanname ve UYAP Editör uygulamasının son sürümü depoya eklendi. ibaresi geçiyor. Biz normal güncelleme yaptığımızda, örneğin 1. maddedeki komutla güncellediğimde bu programlar da otomatik olarak güncellemiş oluyor mu?

Güncelleme yayınlandıktan sonra sudo apt update ve sudo apt upgrade komutlarını çalıştırırsanız güncellemeyi yapar. Evet, arada o komutu kullandığınız için önceden yapmıştır.

Bildiğim kadarıyla, sisteminizde yüklüyse güncellemede onlar da güncellenir.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.