Pardus 21.2 Gnome kullanırken yığın disk alanın dolması

Merhabalar,
2 hafta önce win10 yanına dualboot 21.2 gnome kurdum, 25 GB alanı olan pardus, kapasitesi doldu, disk kullanım alanlarında "var/ log/ journal ve var/ log / syslog - daemon.log " dosyaları toplamda 14GB alan doldurmuş, işletim sistemim kullanılamaz duruma geldi. bende araştırdım, “rm -rf” komutu ile journal dosyasını ve “truncate -s 0” komutlarını kullanarak syslog ve daemon.log dosyalarının içini boşalttım.
Bu bölümler neden dolmaktadır? Kullanıma devam ettiğim sürece bu log dosyaları sürekli şişecek mi?

1 Beğeni
1 Beğeni

“systemctl disable systemd-journald.service systemctl disable systemd-journald.socket systemctl disable systemd-journald-audit.socket systemctl disable systemd-journald-dev-log.socket”
bu komutu root ile çalıştırdım fakat “Unit file systemctl.service does not exist.” hatası veriyor

Her bir satırı teker teker çalıştırınız.

Merhaba. Hatanın sebebini öğrenmek için öncelikle mevcut logları temizleyin
ardından bilgisayarı başlatın ve /var/log/journal içerisindeki yeni oluşan log dosyasını bize yollayın. journalctl kapatmak sorunu çözmek yerine görmezden gelmek anlamına gelir. Daha önceki foruk mesajında donanım kaynaklı çözümü olmayan bir log spamlama durumundan dolayı kapatmıştık. Sizde benzer durum bulunmayabilir.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.