Pardus 21.4 ethernet siz kablosuz bağlantı?

Pardus 21.4 ethernetsiz kablosuz ağa nasıl bağlanılır?

Konu biraz karışık olmuş. Ethernet kablolu bağlantı için kullanıyoruz, wi-fi kablosuz bağlantı çevirilerinde kullanıyoruz.

Ne yapmaya çalıştığınızı, yaşadığınız sorunla birlikte detaylı olarak anlatabilir misiniz?

1 Beğeni

Pardus’ta hiçbir kablosuz ağa bağlanamıyorum. Forumda bu konuda bir çözüm buldum “bilgisayarla modem arasında kablolu bağlantı kur sonra terminale şu komutları yaz kabloyu çıkardığında internet gelmiş olacak” şeklindeydi ama bilgisayarım laptop ve ethernet girişi yok.

Pardus gnome pardus xfce4 hangi isoyu bilgisayarına kurdun?

Genellikle sürücüler otomatik yükleniyor.

lsusb ile lspci komutlarının çıktıları lazım.

Sürücüler yüklü değilse android telefonun varsa onu usb kablosu ile bilgisayarına bağla.

Mobil ağ bağlantısını kapat. Telefonun ile modeme wifi kablosuz bağlantısı kur.

telefonunda ayarlar + ağ ve internet + hotspot ve tethering + usb tethering sürgülü anahtarını açarsan internetini bilgisayarın ile paylaşmış olursun.

Xfce4 de sağ altta kablolu bağlantı gibi görünür. Gnome kullanmadığım için onun hakkında bilgi veremeyeceğim.
Onda sağ üstte görünmesi lazım.

https://linux-hardware.org/?id=usb:13d3-3529&page=1#status
sisteme göre sıraladım iwc network debianda çalışıyor.

F1-12 tuşlarına bakabilir misin? O tuşlarda wifi açıp kapatan tuş olmalı.uçak modu veya Bluetooth simgeside olabilir.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.