Pardus 21.4 gnome ses sorunu

merhaba pardus 21.4 ve 21.3 kurdum fakat ses alamıyorum .

bazen ses alabiliyorum
bazen de bozuk geliyor
ama çoğunlukla ses gelmiyor
gelsede mikrofon çalışmıyor

yardımlarınızı bekliyorum
şimdiden teşekkürler

1 Beğeni

klavyenden windows tuşuna basarsan uygulamalar menüsü açılır oraya ses yazdığında ses ayarları karşına gelir oradan giriş çıkışları kulaklığını vs aktif edebilirsin.

1 Beğeni

Uç birimden sudo apt-get install pulseaudio pavucontrol konutu ile ses denetim uygulamasını yükle oradan kontrol et. Bazen ayarlarında sıkıntı olabiliyor.

2 Beğeni

iki yöntemide denedim ama olmadı
başka bir yöntemi varmıdır acaba

Merhaba Mehmet bey, tahmine göre yazdığım için af buyrun.

Sorununuz, anlattıklarınıza bakılırsa, sanki donanımsal gibi geliyor. O donanımda hiç windows kullandınız mı ve bir sorunla karşılaştınız mı?

Hızlıca test etmek için bir yerden Sergei Strelec veya Hiren’s Boot benzeri bir windowslu bakım isosu bulup bununla başlatın. Bu şekilde geçici windows üzerinden test etmeyi deneyebilirsiniz.

Tekrar söylüyorum anlattıklarınız donanımla ilgili sanki.

merhaba daha önce windows 11 pro education ve pro workstation kullandım ilk pro education’da sıkıntı yoktu

fakat çökme vb nedenlerle tekrar kurmuştum bu sefer pro workstation kurdum ve ses gelmedi

bilgisayarımda ubuntu var ubuntu’da ses düzgün ses çalışıyor ve daha önce zorin os pro kurmuştum ses vardı

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.