pardus 21.4 Kyocera ECOSYS m3040dn yazdırmıyor

iyi günler öncelikle yazıcı ile ilgili iki sorunum var.
1. sınıfımda Arçelik faz 3, pardus 21.4 kurulu akıllı tahta var . Bu tahtaya Kyocera ECOSYS m3040dn yazıcısını tanıtıyorum ama bir türlü yazdırma işlemini gerçekleştiremiyorum. Neyi eksik yapıyorum bilemiyorum. ppd dosyasını mı yanlış yüklüyorum acaba ? ppd dosyasından başka ne yüklemem gerekiyor?
2. yazıcıya yanlışlıkla bir belge gönderdiğim zaman yazıcılardan silemiyorum. silme işlemini yazıcıyı silince yapıyor. Yazıcıyı silmesem sürekli kaç belge gönderdiysem o kadar belge işleniyor diyor.

kısacası ne yazdırabiliyorum ne yanlışlıkla gönderdiğim bir belgenin işlemini silebiliyorum.

yardım edebilirseniz sevinirim.

iletişim için : Toygar Öğretmen 05417464031

Merhaba,

linkinde bulunan

Linux Universal Driver (Phase9.2_20220928)
[Recommended] Linux printer driver packages

sürücüsünü indiriniz.

• İndirilenlerdizinine giderek Linux_Universal_Driver.zip dosyası üzerinde sağ tıklayarak arşivden çıkartınız.

• Yeni oluşan KyoceraLinuxPackages-20220928.tar.gz dosyası üzerinde sağ tıklayarak arşivden çıkartınız.

• Yeni oluşan KyoceraLinuxPackages-20220928 dizininin içerisinde /Debian/Global/kyodialog_amd64/ yolunda bulunan kyodialog_9.2-0_amd64.deb dosyasına iki kere tıklayarak ya da bulunduğunuz dizinde sağ tık Burada Uçbirim Aç seçeneğini seçerek sudo dpkg -i kyodialog_9.2-0_amd64.deb komutu ile çalıştırınızın.

• Kurulum işlemi bittikten sonra Yazıcı ekleme şilemini yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Selamün Aleyküm

Yazıcıyı tanıtırken Generic PDF Printer sürücüsünü deneyebilir misiniz?
Genellikle her yazıcıda bu sürücü çalışıyor.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.