Pardus 21.4 ses kartı sorunu

Merhabalar pardus 21.4 güncelledikten sonra tarayıcıdan youtube de bir film izlediğimde ses var ama durdur dedikten sonra tekrar oynat dediğimde ses gelmiyor ancak killall pulseaudio komutu kullandıktan sonra ses geliyor ama videoyu gene durdurduğumda aynı sorun oluyor bu sorunu nasıl giderebilirim.

1 Beğeni

Lenovo da (Intel Tiger Lake-H HD Audio Controller) bu şekilde çözmüştük. Denermisiniz.

terminalde
sudo nano /etc/default/grub
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=“quiet splash” olan satırı
ile
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=“snd_intel_dspcfg.dsp_driver=1”
değiştirirmisin.

sudo update-grub
yeniden başlatırmısınız.

2 Beğeni

Merhabalar öncelikle cevabınız için teşekkürler hocam dediğinizi yaptım ama sorun devam etmektedir.

Merhabalar ben makinama format attım ve pardus 21.4 tekrar kurdum ama ses kartı gene çalışmıyordu bende killall pulseaudio komutunu yazınca ses gelmeye başladı. pardus 21.3 ve aşağında bir sorun yoktu bu konuda yardım edebilecek birisi varmı ?

Merhaba,

echo -e "options snd-intel-dspcfg dsp_driver=1" | sudo tee /etc/modprobe.d/snd-intel-dspcfg.conf

komutunu çalıştırdıktan sonra bilgisayarı kapatıp açıp tekrar deneyebilir misiniz?

3 Beğeni

Fatih bey makinayı formatlayıp sizin verdiğiniz komutu çalıştırdıktan sonra sorunum çözüldü teşekkür ederim.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.