Pardus 21.4 Yorumlar

PARDUS 21.4 çıkmış. Hayrlara vesile olsun inşallah. Tüm ekibin ellerine sağlık.

Fakat benim şuan tecrübe etmeye vaktim olmadı. Hâlâ Pardus 21.3 kullanıyorum.

Pardus 21.4’e yükseltenlerin tecrübelerini ve yorumlarını buraya bekliyorum.

Buradan yapılan değişikleri görebilirsiniz? Genelde standart program güncellemeleri ve kernel güncellemeleri oluyor ara paketlerde.
https://www.pardus.org.tr/pardus-surum-notlari-21-4

4 Beğeni

Allah cc razı olsun…Kim en az bir harf ilave etmişse dahi,ustasından çırağına kadar hepsine teşekkürler ediyorum.Biz ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz.Başka bir işletim sistemi kurmuyoruz.Allahü teala zihin açıklığı versin.Daha nice güzelliklere.!!! :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :tr: :tr: :tr:

5 Beğeni

Bu akşam itibariyle Pardus 21.4 yükseltme işlemini yaptım.
Şimdilik bir sorun görünmüyor.

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Pardus 21’den itibaren başka işletim sistemine gerek duymuyorum.
Çok teşekkürler

1 Beğeni

21.4 değil de genel anlamda pardus hakkında bir kaç satır yazacağım.

Elimde biraz sıkıntılı bir laptop hddsi var. Bunda pardus kuruluydu. Geçen gün hem meraktan, hem de kde’ yi beğendiğimden gittim bundaki pardusu silip kubuntu kurdum. Size yemin ediyorum illallah ettim. Hikaye çok uzun, yazmayacağım.

Sonuç: hemen pardusa döndüm. Ohhh dünya varmuş. Kubuntu beni bir günde linuxdan soğuttu. Bu kadar mı olur…

Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı diyerek bitiriyorum. Telefondan yazması zor oluyor, ilerde neden kubuntuda sıkıntı yaşadım, sorunlar neydi, pardusun ne artıları var, yazarım.

2 Beğeni

Pek bir değişiklik olmadı. Sadece giriş ekranı yenilendi. Ama giriş ekranıda baya hoş olmuş.

Giriş ekran şifresini girince enter’e basmadan kendiliğinden açılması da güzel

2 Beğeni

Pardus’u çok uzun zaman önce (pisi, kaptan döneminde) kullanmıştım. Debian tabanına geçmesiyle yeniden kurup kullanmaya başladım. Birçoklarının aksine Pardus’un Debian üzerinden yerelleştirilmesini çok doğru buluyorum.

21.4 sürünün hem Xfce hem de Gnome ortamlarını indirip denedim. Gnome bana daha hoş ve kullanışlı geliyor. Sistem gayet hızlı ve yazılım merkezindeki uygulamalar bence son kullanıcı için yeterli. İleri seviye kullanıcılar zaten Flatpak kurulumunu gerçekleştirir.

Pardus inşallah, bu sistem kararlılığı ve hızlılığı ile yoluna devam eder. Emeği geçen herkese bütün ekibe teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

3 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.