Pardus 21 Backports Deposu Hatası

Aşağıdaki kod ile depoyu aktif ettim.

echo 'deb Index of /debian bullseye-backports main contrib non-free' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/backports.list

Daha sonra sisteme sudo apt update yaptığımda aşağıdaki hatayı verdi.

mustafa@pardus-81w1:~$ sudo apt update
E: Hatalı girdi satır 1 list dosya /etc/apt/sources.list.d/backports.list (URI parse)
E: Kaynak listesi okunamadı.
mustafa@pardus-81w1:~$ 

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

/etc/apt/sources.list.d/ altındaki backports.list dosyasını siliniz ve sudo apt update çalıştırınız.
Ardından paylaştığımız linkteki adımları uygulayınız.

Pardus 21 Backports Deposu Kullanımı

1 Beğeni

Verdiğiniz komutu girdim ancak erişim engellendi diye bir hata verdi. Daha sonra kendim şu kod ile" sudo nautilus /etc/apt/sources.list.d açılan pencerede 21Backports’u sildim ancak yine aynı hatayı alıyorum. Bu arada Pardus 21 Backports’u eklerken verdiğiniz bağlantıdaki talimatlara uygun olarak eklemiştim ve bu sorun ortaya çıkmıştı.

Başka sorunlar yaratır mı bilmiyorum ama sorunu şu şekilde çözebildim. Öncelikle şu kodu girdim. cat /etc/apt/sources.list.d/backports.list Açılan pencerede 1 satır bir şey vardı onu sildim ve şunu ekledim. "deb http://depo.pardus.org.tr/backports yirmibir-backports main contrib non-free Sonra kaydettim ve çıktım. şu an sudo apt update yaptığımda herhangi bir hata almıyorum.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.