Pardus 21 internet hızı bayıyor

Xfce olarak ssd de tek bölüm kurduğumuz parduslar mükemmel, elinize sağlık.

Sadece internet sayfa tazelemede sıkıntı yaşıyorum. Muhasebe programı online sayfa tazelemede tuşların, düğmelerin aktif hale gelmesi 10-20sn leri aşınca bizi çok yavaşlatıyor.

Firefox kullanıyorum. Güncellediğimde sanki hızlandı ama sonraki gün tekrar aynı. 104 0.2 64bit

Opera’da böyle bir kasma olmuyor gibi. Programı oradan çalıştırmayı da deneyeceğiz.

Sistem Dell XPS L502S i5 8GB 256SSD 2GB Ekran

Pardus hazır kurulu halde gelen Firefox ESR sürümü uzun vadede destek gibi birşey di sanırım
ondan sorun olabilir.
Firefox normal sürümünü kurun.

Tekrar Firefox indirdim ama nafile, bekleme azaldı ama Opera tam gaz giderken Firefox hayal kırıklığı oldu.

Teşekkürler

@Mustafa_CINAR Mustafa Bey,

İngilizce olarak yazılmış şu sitedeki konu başlığında Firefox bu soruyu yanıtlamış: Firefox tarayınızın yavaşlaması durumunda pratik çözümler
Firefox Tarayıcı Eklentileri 'ndeki uBlock Origin isimli içerik engelleyici uzantıyı Firefox tarayıcınıza kurarsanız sitelerdeki reklam göstermeyi zaltacağı için daha az işlemci kullanacağı için yavaşlama şikayetiniz azalacaktır diye öneriliyor.

Siz bu soruyu sormadan önce reklam engelleyicisi(addblock) olan Google Chrome kullanıyordum. Sizin sorunuzu cevaplarken Firefox 'u kullanmak istedim, bana da çok yavaş gelmişti. Şimdi uBlock Origin eklentisi bende de var ve Chrome ile aynı süratte gibi akıcı kullanıyorum. Bu sebeple sizin de Firefox 'a onu eklemenizi öneririm.

Bir de sorununuz çözüldüyse sorununuzu çözen iletiyi çözüm olarak işaretleyebilir misiniz?

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.