Pardus 21 ve 19

Yıllardır Pardus 17 kullanırım. Sonradan bir Win7’ye dönmüştüm. Sonra Pardus 21’in çıktığını öğrendim, ama bir türlü nasip olmadı. Pazar günü indireyim dedim ve Pardus 21 Gnome indirdim. Kuruluma geçtik ve kurulumda herşey yolunda idi. Artık yeni sisteminiz ile bilgisayarınızı açmaya sıra geldi dedi. Ve kurulumları sonlandırmaya başladı. Heyecanlandım ama Pardus’un açılma yeri geldi 2 sn bekledim, bir yuvarlak ile pardus yazısı geldi ve bilgisayar kapandı. En az 2 kere temiz kurulum yaptım olmadı. Bende pardus 19’a geçeyim dedim. Onunda gnome xfce sürümlerinde denedim. Ama olmadı. Sorun nedir? Pardus kullanmak istiyorum.

Kurulum öncesinde iso dosyasının USB’ye yazdırılmasında, kurulum esnasında disk biçimlendirme işlemlerinde veya hatalı bir kurulumun sonucunda bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Düzgün bir kurulum için şu adımları izleyin:

2 Beğeni

hayır. dediğim gibi kurulum başarılı oluyor. Sonra bilgisayar kendini kapatıyor.

Selamün Aleyküm @Eneshan
Kurulum düzgün gerçekleşse de kurulacak dosyaların bulunduğu kısımlarda bir sorun varsa kurulumda hata vermeyebilir.
Kurulum kalıbının karmasını(hash) teyitlemek gerekiyor.

2 Beğeni

ama hiçbir şey olmuyor. Pars geliyor alttaki yuvarlağı görüyorum; bilgisayar reset atıyor. Ve kapanıyor.

Selamunaleyküm
donanım bilgilerinizi paylaşabilir misiniz belki donanımdan kaynaklanıyordur

bir de Pardusun yuvarlak girişi geldiği anda ctrl alt f3 tuşlarına basar mısınız? gelen ekrandan sonra da mı kapanıyor
eğer orada da sıkıntı gözükmezse, Pardus 17 sisteminizde çalışıyordu onunla yükseltme yapmayı deneyebilirsiniz

1 Beğeni

deneyeceğim. tam 1 haftadır pc parsı gördükten sonra kapanıyor. Sorun da o ya başka bir yükleme mesyası hazırlayamam. yani pardus 17’yi tekrar kuramam

eğer usb belleğinizde kurulum dosyaları varsa canlıdan bir başka belleğe yapabilirsiniz

1 Beğeni