Pardus 21 wifi bağlantı kopması

Windowsda hiç olmayan wifi bağlantı kopmasını pardusda sıkça yaşıyorum. İnterneti neredeyse hiç kullanamıyorum. Network managerda kullanılan bandı b/g olarak görüyorum. B/G/N seçeneği yok. Sanırım problemin sebebi bu. B/G/N seçeneği olan bir network manager linux için var mı? Problemin başka bir çözümü varsa nasıl çözebilirim?

inxi -n yazınca ne çıkıyor bir atın bakalım.

1

Merhaba, elle ip vermeyi denediniz mi?

Denemedim, nasıl oluyor?

baglanti

Dns adresleri bölümüne internet servis sağlayıcınızın dns adreslerini virgül ile ayrırarak giriniz. Eğer internet servis sağlayıcınızla görüşemiyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

8.8.8.8, 8.8.4.4
208.67.222.222, 208.67.222.220

Onunla alakalı değil daha önce o dnsleri denedim. Şu anda da cloudflare kullanıyorum. Network managerda sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Lütfen modemi sıfırlamayı deneyin. Arkasında kürdan sokabileceğiniz delik olmalı. Bağlantı sorunlarının çoğu bu şekilde giderilebilir.

Modemle alakalı değil windowsda olmuyor. Ne zaman linux kursam o zaman oluyor.

Merhaba, ben de farklı bir Linux dağıtımında aynı sorunla karşılaştım. Modemi köprü moduna alıp (sadece bir makineden bağlanıp) kablo ile bağlandım. Halen kablo ile bağlanıyorum.

Atheros her zaman problemli bir donanım. Sürücüyü tekrar yükleyin.
apt-get update && apt-get install firmware-atheros --reinstall

E: Kilit dosyası /var/lib/dpkg/lock-frontend açılamadı - open (13: Erişim engellendi)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), are you root?

böyle bir yazı çıktı

Mehaba, önüne sudo ekler misiniz?

sudo apt-get update && sudo apt-get install firmware-atheros --reinstall

Zaten sudo eklemiştim.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.