Pardus 23.0 ve 23.1 de edevlet uygulama hatası

edevlet uygulamasını açarken resimlerdeki hatayı alıyorum Pardus 23.0-23.1 de

Daha fazla bilgi için Uçbirime

javaws

Yazıp enter tuşuna basın diyor. Bir yazın bakalım. Ne çıktılar verecek acaba?

1 Beğeni

@Ibrahim_Kutlu İbrahim bey,

Anladığım kadarıyla javaws uygulaması, java programlama diline güncelleme gelince javadaki Security Manager (Güvenlik Yöneticisi) isimli (kütüphane galiba) kavram emekli edilmiş yani çalışmayacak hatta güncelleme yapınca onun çalışmadığını göreceksiniz gibi bir uyarı vermiş.

Ayrıca javaws uygulaması, Firefox’un proxy ayarlarına ulaşılamıyor, proxy türü olarak DIRECT (Doğrudan) kullanın diye öneri vermiş.

Çözümü için en iyi yapılacak şey E-devlet 'in geliştirilmesini üstlenen kuruma, uygulamanın Pardus’un güncel sürümünde çalışmadığını bu sebeple uygulamalarına güncelleme yaparak yeniden Pardus’a katılmasını istemekten başka çaremiz yok gibi duruyor.

Pardus Destek Masası’na da durumu bildirmenizi tavsiye ederim. Süreci hızlandırabilirler. İletişim – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM

Java ile alakalı işlerde yardımcı olan @oktay454 Kemal Oktay Doğan bey ne diyecek acaba?

2 Beğeni

Selamün Aleyküm

Şu komutların çıktılarını paylaşabilir misiniz? (Tamamını kopyala yapıştır ile çalıştırabilirsiniz.)

java -version
realpath "$(which java)"
dpkg -l | grep -iE 'openjdk|oracle|jnlp|default-jre|default-jdk'

Selametle…

2 Beğeni

Aleyküm selam

Java çok problemli çalışıyor. Windows kullanırkende çok sorun yaşıyordum. Neden Java ile yazıyorlarsa bu şeyleri anlamış değilim.

Merhaba,

Pardus Java Kurucu uygulamasından OpenJDK 8 kurup varsayılan yaptıktan sonra deneyebilir misiniz?

2 Beğeni

Dediğinizi denedim ancak değişen bir şey olmadı maalesef

Java kurucudan diğer hepsini kaldırıp sadece openjdk8 kalacak şekilde deneyebilir misiniz?

3 Beğeni

o e devlet hatası değil kurumun kullandığı dys uygulamasının java ile uyumsuzluk hatası meb dys de o hata alınıyor jnlp açılmıyordu kurma ait dys veya ebys programının deb paketini bulup kurun

İlgili paketleri/dosyaları paylaşmanız daha iyi olur. Bulduğumuz paketlerin/dosyaların, sorun yaşadığınız paket/dosya olduğundna şüphe duymamış oluruz.

1 Beğeni

Hocam kurum artık dys webe üzerinden kullanıyor herhangi bir Java kurulumu istemiyor browser den kullanabiliyorsun

uygulamayı javaws ile açınca açıldı open jdk de hata veriyor sorunu bu şekilde çözdüm

Eimza ile (E-devlet, UYAP , TAKPAS gibi) giriş sorunu maalesef sürekli gündemde , kalıcı bir çözüm olmuyor ne yazık ki. Çözümler, kısa bir süre sonra (belki güncellemeler nedeniyle) işlevini kaybediyor. Tabir caizse “torna çark” … sorun geri geliyor.
Forumda buna ilişkin önceki görüşler aşağıda. Belki buradan da faydalanabilirsiniz.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.