Pardus 23.1 ca-certificates-java güncelleme hatası

Merhaba

Sistemimi Pardus 23.1 güncellemesi ile yükselttim işlemler sorunsuz gerçekleşti ve gayet güzel olmuş elinize sağlık ama başlıkta belirttiğim gibi “ca-certificates-java” güncellemek istediğimde güncelleme yapıyormuş gibi oluyor ama güncellemiyor ve başa dönüyor. Ekran görüntüsü aşağıdadır.

İyi çalışmalar dilerim.

Komutun çıktısı nedir?

sudo apt-mark showhold

@kaan herhangi bir tepki yok

Ekran Görüntüsü - 2024-01-18 16-49-37

Güncelleme:

sudo apt-mark showauto

komutu altında görünüyor

Aşağıdaki komutu çalıştırarak yeniden başlatabilir miyiz?

sudo apt-mark unhold ca-certificates-java
1 Beğeni

Maalesef bir tepki yok

Ekran Görüntüsü - 2024-01-18 17-23-38

Şöyle bir durum var, bu sertifika dosyası anladığım kadarıyla siteler için SSL sertifikalarının tutulduğu bir sistem ama benim sistemimde böyle bir uygulama yok. AMA aynı bilgisayarda pardus 21 kurulu ve orada hosting paneli var. Oradaki dosyaları görüp böyle bir hata veriyor olabilir mi?

Tekrar güncelleme komutunu yazabilir misiniz?

Komut uygulaması bu şekilde

Ekran Görüntüsü - 2024-01-18 17-32-16

Deneyebilir misiniz?

sudo apt install --reinstall ca-certificates-java

Komut Javayı yeniden kuruyor ama diğer paketleri kaldırmak istediği için onaylamadım. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Diğer paketleri kaldırdıktan sonra tekrar kurabilir miyim?

pardus-java

Java8 ihtiyacınız varsa işlemden sonra Pardus Java Kurucusu ile yeniden kurabilirsiniz.

1 Beğeni

Yeniden kurulum yapınca sorun çözüldü, Java8 için şimdilik bir ihtiyacım yok. Ama kurumam gerekirse yine bu durumu takip edeceğim.

İlginiz için teşekkürler, iyi çalışmalar.

1 Beğeni

Merhaba,

Java8’in güncel sürümü depoya eklendi. Artık ca-certificates-java paketi ile ilgili bir sorunu kalmadı.

Kurmak isterseniz;

sudo apt update && sudo apt install openjdk-8-jre

komutu ile kurup çıktıyı kontrol edebilirsiniz.

2 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.