Pardus 'a ros kinetic kurulumu?

merhaba;
pardus 'a ros kinetic kurulumu nasıl yapılabilir? kaynak koddan kurulumu denesem bile rosdep update komutunu verdiğimde debian 'ın desteklenmeyen türevi olduğundan hata alacağım. yetkiliye konuyu bildirdiğimde aşağıdaki yanıtı verdi ama yetkilinin belirttiği belgedeki işlemleri nasıl yapacağımı tam anlayamadım, eğer pardus 'da nasıl yapıldığını anlarsam, şu an kullandığım deepin de aynı adımları uygulayarak sistemime ros kinetic’i kurabileceğimi düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olabilebilecek yardımsever arkadaşların görüş ve bilgilendirmelerine şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

ilgili konunun github linki:

“”"
Deepin is not a debian variant we currently have support for. Please see the developer guide for how to contribute os detection for Deepin: http://docs.ros.org/independent/api/rosdep/html/developers_guide.html

An example of adding an OS detector is here: ros-infrastructure/rospkg#85

And an example of adding an aliased release: #370
“”"

Pardus 17 → Debian stretch/buster repolarını kullandığı için ancak ros lunar kurabilirsiniz, repo update de yine hata vericektir. O kısmı elle editleyerek geçmeniz gerekiyor. (Şuan için, çünki ros geliştiricileri ile görüşülecek).

Saygılarımla.

yunus emre bey öncelikle bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim; rosdep update kısmını nasıl elle editleyeceğim konusunu araştırdım ancak somut bir çözüm paylaşılmamış acaba bu kısımda tam olarak ne yapmam gerek ?

/etc/ros/rosdep/sources.list.d/20-default.list bu dosya yolunda yer alan kaynak dosyasındaki verileri(linkleri) tek tek mi indireceğim, eğer öyleyse bile nasıl bir yol izlemem gerekir, elle editlemek için;

yardımlarınızı bekler, teşekkürlerimi sunarım.

rosdep update ile ilgili soruma şöyle bir yanıt buldum sanırım, rosdep’e hangi işletim sistemini kullandığımı belirtebilirim:
--os=debian:strech
veya
ROS_OS_OVERRIDE çevre aracını kullanarak export ROS_OS_OVERRIDE=debian:strech

yunus emre bey ben kanak kodda bazı değişiklikler yaparak deepin desteği için kodlar ekledim, mümkünse bir inceleyin, en azından kaynak kodda değişiklik yaparak pardus u da ekleyeyim.
nasıl yapıldığının belgesi burada bu belgeye dayanarak yaptım:
http://docs.ros.org/independent/api/rosdep/html/developers_guide.html
linkler:
https://github.com/ros-infrastructure/rosdep/compare/master…trDjango:patch-1

https://github.com/ros-infrastructure/rospkg/compare/master…trDjango:patch-1

Merhaba @trdjango bey,
Pardus için patch hazırlandı fakat ros geliştiricileri ile şuan irtibat sağlanmış değil (yapılacak ancak önceliklerimiz arasında değil),sonuçta localde kullanacağınız bir sistem olacağı için ros update hatasını aldığınız python kodlarını yetkili kullanıcı ile editlemekte problem yok. deepin desteği ros lunar da zaten mevcut. Sadece Pardus distro listesinde yok.

Kolay Gelsin.