Pardus açamıyorum. Tty ekranında kalıyor

İntel HD graphics kullanıyorum titreme ve dalgalanmalar oluyordu bir konuda bulduğum kodları girdim reset attım tty ekranını geçemiyorum şimdi. Hatadan sonra tty ekranına atıyor.
Nasıl geri alabilirim bunu?
History:

Açtığımda böyle:

Selamün Aleyküm
Öncelikle şunu yazayım, “~” işareti(tilda) oturum açan kullanıcının ev dizinini temsil eder.
Aşağıdaki komutu çalıştırdıktan sonra yeniden başlatıp deneyebilir misiniz? Sonundaki tilda işareti ayrı yazılacak.
sudo mv /etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf ~

Denedim ama değişen birşey olmadı. Onaylanmasını bekliyorum. Yeni iki fotoğraf attım aldığım hatayla ilgili.

Hata bu:

Yardımcı olabilir misiniz?

Bunu buldum pcyi geri açtım. Fakat sorunumuözecek birşey bulamadım.

systemctl status lightdm

Yazınca nasıl bir çıktı veriyor.

Eğer aktif degilse su komutla aktif hale getirip
systemctl enable lightdm

Su komutla systemctl tekrar başlatın

systemctl reboot

Ne yazdınız ve nereye yazdınız da böyle oldu? TTY deyken geçmiş komutları görmek için yukarı tuşuna basınca eski komutları görebiliyorsunuz. Muhtemelen /etc/X11/ in oralarda bi yerdeki bir şeyleri değiştirdiniz. Tam olarak hangi dosyayı değiştirdiğinizi bu geçmiş komutlardan bulabilirsiniz. Sonra, ya o dosyayı komple silersiniz veya eklediğiniz kısımları silersiniz.

sudo nano /etc/X11/hangidosyaise.conf

ile ilgili satırları silersiniz veya bununla da direk o dosyayı silersiniz.

sudo rm /etc/X11/hangidosyaise.conf

Çözmek için gerekli süre fazla uzayınca format attım. Teşekkür ederim cevap veren herkese.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.