Pardus açılırken hata veriyor 19.0

Merhaba Arkadaşlar 19.0 kullanıyorum şuan , sürüm17 de hiç bu tarz hatalar yoktu açılırken ekranda siyah ekranda sol üst köşede bi hata gibi bişey yazıyor
[ 1.437370] readon 0000:01:00.0: failed VCE resume (-110).
sonra ekran gri oluyor baya bekliyor sonra açılıyor sistem kasıyor çok o sırada neden ? Nasıl düzeltebilirim nedir bu ?

Aşağıdaki komutun çıktısını paylaşır mısınız?

lspci | grep VGA

benim ekran da ilk açılışta gri ekran oluyor verdiğiniz komutun çıktısını paylaşıyorum…

abdulkadir@pardus:~$ lspci | grep VGA
00:0d.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation C61 [GeForce 7025 / nForce 630a] (rev a2)
abdulkadir@pardus:~$

Linklerdeki işlemleri bir deneyin isterseniz;

Merhaba ben tekrar 17 .5 sürümüne geçtim çok korkuyorum 19.0 geçmektekte sitem açılırken gri ekranda kalıyor ve pervaneler maksimum çalışıyor aşırı zorlanıyor kasıyor sonra masa üstü geliyor normal oalrak kullanabiyorum ama 17.5 böyle sıkıntı yaşamıyorum şuan 17.5 kullanıyorum 19.0 geçmekte istiyorum direk yükseltme yapsam düzelirmi sizce uefi benim 19.0 geçeyim mi ?

şimdi yükseltme yapıyorum yükseltiyor

pardus@pardus:~/Masaüstü$ lspci | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Oland PRO [Radeon R7 240/340]

```
sudo sh -c “$(wget -O- http://indir.pardus.org.tr/PARDUS/pardus17to19.sh)”

bunu yapamadım oradaki kodları terminaledeneidm ama böyle bir dizin yok diyor sorundevam ediyor - 19.0 sorun var :frowning: 17.5 bu olay yok

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.