Pardus ağ yazıcısı tanıtma

Merhaba, aynı ağ içerisindeki iki pardus pc arasında yazıcı paylaşımı yapacağım. Yazıcı ethernet ile ağa bağlı değil. Paylaşıma açılmış bir yazıcı. Erişmek istediğimde kimlik doğrulama ekranı geliyor. Parolayı girdiğimde ise yanlış şifre uyarısı alıyorum. (lpadmin grubuna adduser ile kullanıcıyı ekledim.)Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler

1

2

Yazıcı ayarlarında ki, Sunucu - Ayarlar seçeneğini seçin ve sorun giderme işlemi seçeneği hariç diğerlerini işaretleyim yeniden deneyiniz.

1 Beğeni

teşekkürler kaan bey. Halloldu. O zaman birşey daha sorayım. Bu arada kurumumuzdaki bilgisayarlarda pardusa göç yapıyoruz ve DYS kullanıyoruz. Sorunsuz çalışıyor. Ama bazı yazıcılar düzgün bir şekilde çalışırken DYS uygulamasından çıktı vermiyor. Biraz önce kurduğum yazıcı da aynı şekilde oldu. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

2 Beğeni

Aynı cihazlarla test ortamımımız olmadığı için net bir şey söylemek zor. Sadece DYS uygulamasından çıktı vermiyorsa uygulama ayarlarını incelemek gerekir.

1 Beğeni

Pardus da “driver yöneticisi” YANİ "tüm yazıcı yada donanım sürücü yazılımlarının otomatik kurulacağı bir platform çalışması olması gerekiyor.
misal örneklendirilirse : iobit driver booster gibi yada benzer.
ağdaki yazıcı sorunlarının ortadan kaldırılması kurulum ve tanıtmada kolaylığın getirilmesi gibi. vs.
bu çözümle kurumlarda ki bilgisayarların uyumluluğu ve ağ yazıcılarında ki sorunlar aşılabilir.

iyi çalışmalar.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.