Pardus-AHTAPOT-NAC Kurulumu Hk

Merhaba;
Ahtapot BSGS Resmi Paket Deposu paket depo sayfasında bulunan

Pardus-AHTAPOT-NAC-1.0-amd64.iso tek başına kurulum yapılabiliyor mu? Eğer öyle ise yol gösterici döküman docs.ahtapot.org.tr de bulamadım. Hangi başlık altında acaba?

NAC ISO tek başına kurulabilir.

NAC için herhangi bir dökümantasyonumuz mevcut değil. NAC sistemler genelde kurumların ağ topolojisine göre konfigüre edildiğinden, dökümantasyon konusu biraz kompleks. İlerde belirli senaryolar üzerinden kurulum/konfigürasyon dökümantasyonları yayınlanacak.

İyi çalışmalar

1 Beğeni

Selamlar,
Default kullanıcı adı ve password nedir bu iso’ki OS’ta?

Tüm Ahtapot ISOlarında olduğu gibi ahtapotops:LA123

1 Beğeni

Öyleymiş hocam dökümantasyondan baktım teşekkürler.
Ben dökümantasyonu bekleyeceğim. Kurulumu yaptım ama bana AD DHCP ile entegrasyon kısımları gerekli.

PacketFence çok fazla hata veriyor. Üstelik kendi sitesinde dokümanları da aynı şekilde. Sizin yayımladığınız prezentasyou bekleyeceğim.

Ne gibi hatalar alıyorsunuz? Ahtapot olarak PacketFence 'e maintenance sağlıyoruz, belki yardımcı olabiliriz.

2 Beğeni

Kısaca sistem : VirtualBox 6.0 üzerine LVM olarak kuruyorum test etmek için.
/opt altında bulunan kurum dosyasından başlıyoruz. Gerekli bağımlılıkları kuruyor arada ilk bunu veriyor:
image

Son olarak bitirdiğinde ise bu hatayı veriyor:

image

Olası bu hataları tekrar gözden geçirdim, eksik/hatakı paketleri kurdum ama bu hatalar dizisinden kurtulamıyorum. Prezentasyon olmadan zor gibi.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.