pardus aileysiyle tanistmak istedim

selamün aleyküm arkadaslar

ilk birinci kendimi tanitigim. ben almanyadan katiliyorum. ve son zamnalarda baya linuxla ugrasiyorum. gecmiste biraz suse le ilgelinmistim. neden simdi linuxa merak saldi derseniz,
gelisen dünyada hersey linux oldu. kullandigimiz ev esyalari tv gibi yada cep telefonlar ve saire.
ögrenmek lazim degilmi ! senenin ilk 5 ayi ubuntuyla ugrastim. ve cogu isteklerimi yerini getirdim.
programlar oyunlar ve saire. genelde temelde anno gibi cities skyline gibi oyunlar tercigim ama rpg oynuyorum. yani wine la cok ugrastim. 3 aydir windows dayim.cogu seyi unutum ama yaptikca aklima gelir. niye diye soracaksanis yeni bilgisayar ve laptop aldim. simdi de yeniden
linuxa baslamak istiyorum. ögrenmem gereken ag ve inanmayacaksiniz ne ne oldugu.
hangi dosyalarda programlar hangi dosya ve ne var. birde basit ayarlar. ben sor isleri hallediyomda kolay olan isleri yapamiyorum. her linux baskkadir onun icin milli os varkene hemde debian tabanli ( debian cogu sirketlerden destekleniyor) iyi olur dedim bide ubuntu daki tercübem yeterli dir dedim. aslinda pisi mi pardus mü diye cok düsündüm ama onda hic birsey bilmiyorum. yerli olsunda ne olursa olsun. pardusü suan indiriyorum, sorunum türkcem yeterli deyilde. almancada veriyormus ama install ederkene sadece türkce ve ingilzce secebiliyorsun dediler. biraz bilgi verirseniz cok iyi olur misal müdür ne athopot ne ?
her neyse biraz kendimden bilgi vereyim dedim cünkü yeni foruma katildigim icin

sevgi & saygilarla

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.