Pardus amdgpu-pro ve openCL paketleri kurulabilir mi?

Bu matematiksel işlemlerde kullanılan openCL i de kapsayan AMDGPU-PRO driverı kurulabiliyor mu? Deneyen var mı? Nvidia nın opencl paketi işe yarıyordu ama amd ile çalışıyor mu?

Amdgpu-pro-install scriptini açıp |debian|ubuntu kısmına |pardus yazdım. Bu xubuntu da kullandığım bir yöntemdi. Şimdi yükleniyor gibi görünüyor ama düzgün çalışıyor mu?

Selamunaleyküm
bunu pardus17,19 da çok denedim her seferinde ya bağılılık hatası verdi ya dpkg karnele yazdırma hatası veriyordu yada xrog’du herhalde yanlış hatırlamıyorsam onu yükledikten sonra masüstü gelmiyordu

çözüm olarak 21 de denemedim ama hafta sonu inşAllah denicem masaüstü distrosunda openGl kullanan bir distroya geçip(kde gibi) onda denicem

burda amd için openCl kütüphaneleri yüklenmesini anlatmış

burdan da toplu tüm driverları yüklenebiliyor
ama dediğim gibi ikisini de denediğimde eski pardus sürümlerinde sorun çıkıyordu bence denemek isterseniz time shift ile yedek alın ekran açlımasa bile konsoldan yedeğinizi yükleyebiliyorsunuz

bunu da denemiştim bi keresinde acyip bi şekilde belli paketleri yüklemişti ama ya dpkg hatası vermişti yada başka bi bağımlılık hatası vermişti
ama olsa bile dokümantasyonunda openCl için herhalde ayriyetten bi paremetra daha girlmesi gerkiyor diye hatırlıyorum
bir de manuel olarak amd gpu içndeki deb paketlerini 32 bitlik olanları silip yüklemeye çalışmıştım ve inanılmaz bir şiklde :face_with_raised_eyebrow:openCl çalışmıştı ama sitemde bazı kararsızlıklar olmuştu bunun iki ihtimali olabilir 1. xrog paketi olabilir 2. bazı paketler tam yüklenememişti ondan olabilir

çok sorun varmış gibi gözüküyor ama pardus 21 ile karnel yükseltilmesi ve bir çok bağımlılık debain 11 geçtiği için yüklenebilir
kesin sonucu hafta sonu denedikten sonra söylemeye çalışırım

Biraz umudum vardı ama gene olmadı :expressionless:
amd roc aslında olabilirdi de bilmediğim bir depo hatsı çıkardı
diğer driver ise gene farklı hatalar çıkardı
yani elimiden gene bir şey gelmedi. 2 kere konu açmıştım bu konu hakkında ama kimse bir cevap vermemişti bu da 3. sonuçsuz cevap
umarım çözebilirsiniz ama deneme yapcaksanız xfce kullanmamanızı kesinlikle tavsiye ederim kararsızlık olunca siyah ekranda kalıyor yedek kurtarması uğraştırabiliyor
eğer bir çözüm bulabilirseniz veya bir fikir buraya yazarsanız ben de denemeye çalışırım

Aşağıdaki bağlantıyı denediniz mi? Pardus 19’a kurulum yapabilirsiniz. Kapalı kod’lu olduğu için sadece kernel 4.19 desteği olduğu söyleniyor Debian Viki’de.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.