Pardus beyaz _ çizgi yanıp sönüyor

ben daha önce pardusu kurup bi sebepten dolayı silmiştim şimdi yine kurdum fakat beyz _ bu çizgi yanıp sönüyo açılmıyor iso yansısı da dd yansısı da yazdırdım ikisi de olmadı bölüm seçte 30 gb lik disk ayırmıştıım onu ext4 ve / şu işaret şeyiyle seçtim kök dosya falan yazıyodu takas alanına hayır dedim grub yerine de hayır dedim ve açılmıyo pardus daha öncede bu şekilde kurduğumda açılmıştşı ama şuan sadece beyaz çizgi yanıp sönuyo ne yapmam gerekir

Ctrl + Alt + F1 tuşlarına bastığınızda bir oturum açma sayfası geliyor mu?

Dual boot olarak mı kurmayı deniyorsunuz yoksa bilgisayarınıza sadece Pardus mu kurmayı deniyorsunuz, Kurulum ekranında en büyük kesintisiz alanı seç gibi bir seçenek olması lazım onu seçerek yeniden kurmayı dener misiniz.

hayır
gelmiyor 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Merhaba,

ctrl+alt+F1 tuşlarına bastıktan sonra giriş yapıp aşağıdakileri yazar mısınız:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
startx

Giriş yöneticiniz hangisi ise sudo dpkg-reconfigure girişyöneticisi

dual boot yani windowsun da pardusun da kalmasını istiyorum en kesintisiz alanı seçince bilgiler gidermi ben p diski oluşturdum 30 gb d ye falan bişey olmasını ıistemeiyorm

Merhabalar,

Açlışta grub menüsü geliyorsa PARDUS seçeneği üzerinde ilen e tuşuna basın. Karşınıza gelen sayfada Linux ile başlayan satırı bulun. O satırın sonuna

nomodeset acpi=off

yazın. Ardından F10 tuşuna basarsanız sistem açılacaktır. İlk işiniz ekran kartı sürücüsünü kurmak olsun. Yoksa yine aynı durumla karşılaşırsınız. Ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra sorun düzelecektir.

Öncelikle kurulum adımlarını şu şekilde yapıyorum,

• Önce Windows kuruyorum, Disk boyutuna göre bölümle yapıyorum, Pardus kuracağım alanı formatlama yapmıyorum.
  • Windows kurulumu bittikten sonra Pardus kurulumuna başlıyorum disk alanında “En büyük kesintisiz alan” yazan kısmı seçiyorum, en son disk özet kısımda ntfs vs ext4 alanların farklı olduklarını görürsünüz.

Bu şekilde Pardus kurulumunu da bitiriyorum. Yine de ilk kurulumda karışıklık olmaması adına yedek alıp o şekilde kurulum yapmanız da fayda var.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.