Pardus Bip Yükleme

Merhaba.

Kiymetli dostlar Padusta (genel olarak açık kaynak ta ) yeniyiz.

Yerliyi olan milli olan herşeyi desteklemeyi borç biliriz.

Bip uygulamasını Pardusta yükleyemedik. Forumda benzer konuda mağaza olduğu yönünde bir ileti okudum ama varsa bilen bulamadım.

Yardımlarınızı beklerim. İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Selamunaleyküm
Aslında bipin pardus veya diğer linux çekirdekli sistemler için bir uygulaması yok ama

web uygulama yöneticisi ile kendimiz için bir web uygulaması yapabiliriz

görüntüsü böyle oluyor

https://ftp5.gwdg.de/pub/linux/debian/mint/packages/pool/main/w/webapp-manager/webapp-manager_1.1.5_all.deb

burdaki uygulamayı yükleyip
arama çubuğundan web uygulmaları diye aratıp uygulamayı açıp artı tıklayınca

ikon linki
ondan sonra zaten uygulama menüde gözüküyor
resim
umarım işinize yarar

3 Beğeni

Vealeykumselam. Hocam zahmet edip dönüşünüz için teşşekür ederim.

Dediklerinizi aynen uygulamdım. Oldu.

Yalnız web uygulmasının içinden masaüstüne veya kısayol çubuğuna nasıl alabilirim.

xfce ve kde de dendim ikisinde de direk menüye geliyor ama gnomeiçin kesin bir şey diyemem
eğer uygulama menüsüne geldiyse sağ tık sabitle diyince herhalde menü çubuğuna sabitleliyordu
kısayol oluştrumak gnomede biraz zordu en son hatırladığım kadarıyla ama onun içinde

bu konuya bakabilrsiniz
ama komutla oluştrumak istesniz gnome de var mı bilmiyom ama uygulamayı düzenle deyince çalıştıma kodu çıkıyor

onunla üsteki kondaki gibi bir kısayol oluştrabilirsiniz

bu vidyodan da kısayolları nasıl aktif edebileceğinize bakabilirsiniz

Hüseyin bey,
Aslında mint’in webapp manager programını kullanmanıza gerek yok. Bu özellik Chromium tabanlı tarayıcılarda zaten mevcut. Otomatik olarak menünüzde ve masaüstünüzde kısayol da oluşturuyor. Alttaki linkteki adımları izleyebilirsiniz.
https://support.google.com/chrome_webstore/answer/3060053?hl=tr

Evet haklısınız hocam. Aslında ben direk uygulamanın yüklenebilir bir programını istiyordum.
Şimdilik webapp manager veya bahsettiğiniz yolda gaye hasıl olmuş oldu.
Teşekkür ederim.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.