PARDUS Çok Ekran Çalışama Problemi

Merhabalar,
3 yıldır aralıksız Pardus kullanıyorum ve windowsdaki gibi rahat çoklu Monitör kullanamadım. Oysa daha çok seçenek ve özelleştirme var
Yasadığım sorunlar

1. Her ekran koruyucu girdiğinde Ekran görüntü modu değişiyor (1.ekran var 2. Siyah, Yansıt, 2.ekran var 1. Siyah gibi mod değiştiriyor)
  2. Her iki ekranında altında Başlat menüsü ve durum çubuğu yerleştirmek istiyorum.
  3. Ekranların yerlerini Sağda solda yada altta üste ayarladığım da MASA ÜSTÜ SİMGElerini hangi monitörde gösterileceğini sabitleyemiyorum.

Bu konularda bilgisi olanların yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Pardus 23.1 * 6.1.0-17-amd64 * FCE 4.18 * AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics x8 * GPU1:AMD Renoir (amdgpu) * GPU2:NVIDIA GeForce RTX 3050 Mobile (nouveau) * Fiziksel Bellek: 63.5 GiB
Linux pardusMeDUsA 6.1.0-17-amd64 #1 SMP PREEMPT_DYNAMIC Debian 6.1.69-1 (2023-12-30) x86_64 GNU/Linux

1 Beğeni

Selamunaleyküm yaşadığınız durum daha çok masaüstü ortamından kaynaklı olabilir. hangi masaüstü ortamını kullanıyordunuz. mesela ben kde kullanıyorum bilgisayarı uykuya alsam da kendi pozisyonlarını kaybetmiyorlar. hatta her yeni ekran taktığımda ona özel profil ayarlayıp tekar onu taktığımda eski ayarlardan görüntüyü aktarıyor

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.