Pardus da borsa fınans programları kullanmak

arkadaşlar, profesyonel, borsa fınans takıp programlarını pardus da kullanan veya yardımcı olabilecek arkadaşlar ile iletişim kurmak ısterız, yada bilgilerini bizimle lütfen paymasmasını rica ederiz

Pardus’ta borsa finans programları Matriks, Idealfn gibi programları kullanan var mı, bilgi sahibi olan yardımcı olabilir mi lütfen?

1 Beğeni

Merhaba tugay bey senin icin bir araştırdım ve linux icin şöyle bir uygulama buldum aslında bende böyle uygulama varmı diye araştırıyordum ama siz terkar hatırlatınaca terkar araştırdım sonunda buldum varmış. uygulamanın adı; “jstock” yükleme veya kullanmak icin ; http://www.ihaveapc.com/2011/07/how-to-install-and-use-jstock-a-stock-market-software-in-linux-mint-ubuntu/ şu adresi buldum umarım yardımcı olabilmişimdir. :grinning:

Turgay bey bir tane daha buldum bu biraz daha modern görünümlü ama hangisi daha işlevli bilmiyorum cünkü akademik terimler var bulduğum ise http://www.eclipsetrader.org/ tek yapmanız gereken indirmeniz ve aşağıdaki adımları izlemeniz;

  1. Binary Downloads dan sisteminize uygun indirmeniz.
  2. Komut satrına girip indirilen kısıma gitiniz.
  3. tar -xvf eclipsetrader-N201301040902-linux.gtk.x86_64.tar.gz (arşivi ac)
  4. cd eclipsetrader/ ( dosyaya gir )
  5. ./trader komtu ver çalışsın
    not: Genelikle bu 3. part uygulamalar /opt dizinine koyarlar sudo yetkisile ister taşır isterseniz olduğu yerden çalıştırırsınız.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.