Pardus da sağ tıklayınca çıkan menüyü düzenlemek istiyorum!

Şimdi arkadaşlar .exe uygulamalarına sağ tıklayınca wine ile aç seçeneği nasıl ekleyebilirim bunu yaparsam benim için linux daha pratik hale gelicek.

XFCE mi kullanıyorsunuz, GNOME mu?

xfce kullanıyorum galiba

Dosya yöneticisinde üstteki menüden Düzenle sekmesindeki Özelleştirilmiş Eylemleri Yapılandır’a tıklayın. Açılan yeni pencerede sağdaki artı simgesine tıkladıktan sonra istediğiniz özelliklere sahip bir sağ tık seçeneği yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Uygulamaya sağ tıkla Başka uygulama ile aça bas özel bir komut ile aça bas oradan görüntüleye bas seni /usr/bin/ yerine yönlendirecek wine 64 veya wine64-stable yi seç

öyle değil mesela .exe uzantılı dosya var onu anlayıp o exe dosyasına sağ tıkladığımda wine ile aç seçeneği olsa iyi olur onu diyorum. Genede o bilgiyi öğrendiğim iyi oldu .

tamam sorun çözüldü ama masaüstüne sağ tıklayınca belge oluştur kısmına libre office belgeleri oluşturmasını istiyorum nasıl yapabilirim ?

Writer açın dosya > kaydet > şablonlar dizinine kaydedin ismini ne verirseniz sağ tık menüsünde o görünecektir. writer olabilir
calc açın sablonlar dizinine kaydedin. sağ tık belge oluştur menüsüne ekleniyor.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.