Pardus DDE internete bağlanamıyor

Bilgisayarımda Pardus 17.4 DDE kurdum fakat kendi telefonumun hotspotuna bağlanmaya çalıştığında bağlantı kesildi hatası veriyor tekrar bağlanmaya çalıştığımda yeniden şifre soruyor
Nmtui ile baktığımda kayıtlı ağlarda birden fazla aynı isimde ssid var
İnternet kartim realtek 8187l

Telefon usb ile net verip inix wicd yükle bende wicd var görüyor bağlanmıyor bağlansa bile internet olmuyor benim sürücüde aynı rlt8187l

Telefonumun USB portunda sorun var şarj oluyor ama bilgisayar görmüyor peki normal ev internetine bağlanabiliyor musun

Bende bir karmaşık durum var arada baglaniyo wicid ile ama net olmuyo genelde hiç baglanmiyor

Ethernet kablosu ile bağlanırsın
bede böyle oluyor telfondan internete giriyorum sadece Tıkla izle

Ne demek istediğini anlıyorum telefondan USB tether ile bağlan diyorsun ama sorun şurada benim telefonumun USB soketi bozuk başka telefonla denryemedim
Wicd uygulamasını bağımlılıklar yüzünden yüklemeyemedim çok fazla bağımlılıkları var
İnternetten " GitHub - Dekadencee/rtl8187-Linux-Driver: Driver for wireless devices with Realtek 8187L chipset, updated working on Ubuntu 13.04 (Kernel 3.8.0) " driverini indirdim ama “make” komutu bulunamadi hatası veriyor
Daha önce Ubuntu 16.04 kullandım böyle bir sorunla karşılaşmadım

Ben cd dosyayı yukluyom olmuyo
Wine ile kursak calisirmi
RLT8187L Diriver Linux driver for kernel 2.6.X nasıl yuklenir bana sürücü uyumsuz dediler

Sorunu az önce hallettim
Easytether ve resolvconf uygulaması ile USB den bilgisayara paylaşım yaptım
Wicd uygulaması baglan dediğimde internete sorunsuz bağlanıyor ama bu seferde wifi ayarları çalışmıyor sadece wicd ile wifi ayarı yapabiliyorsun

Ben her seferinde telefondan net vermekten biktim bu gidişle windows 10 kaldigimyerden devam edicem zaten oyunlarda gps düşük yortilmaoluyor video izlerkende yırtılma oluyor

Benim verdiğim linkteki driveri dene istersen nasıl yapılacağı içinde gelen readme dosyasında yazıyor
Blacklist yazan komutu kullanma sıkıntı çıkartıyor

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.