Pardus DDE kapnma sorunu

Arkadaşlar linux’a mint ile başladım. Uzun zaman sonra pardus ile tanıştım. Pardus ekibine gelişimine katkıda bulunanları tebrik ederim.Ancak şöyle bir sorunum var.Gerek menüden gerekse uçbirimden kapat dediğim zaman harddisk kapanıyor, pardus logo ekranda donuyor, ana kartın fanları çalışıyor yani bilgisayar kapanmıyor. Bu arada şunuda belirtmek isterim bu sorun win 7, win 10, Linux mint, Debian işletim sistemlerindede aynen devan ediyordu. Win 7 yi eski sürümlerinden birini yüklemek suretiyle düzelttim. Pardusu ilk yüklediğim 17.1 de kapanma sorunu yoktu. Burası önemli normal çalışan win 7 ve pardus 17.1 mbr ve grubu bios’a yazmamıştı. Yani pardusu kurarkey grubun nereye yazılacağını soran menüde grubu hdd ye yazdırmıştım ve herşey normaldi. Şİmdi Pardusun tüm sürümlerini yüklediğim halde grubu biosa yazıyor ve sorun başlıyor. Lütfen bu konuda yardım edebilirnisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.