Pardus DDE mikrofon sorunu

Pardus DDE yüklü k56cb laptopumda, mikrofonlu kulaklık kullanıyorum. Kulaklıkta sıkıntı yok fakat mikrofonu çalışmıyor. TeamViewer, Discord gibi mikrofon gerektiren tüm uygulamalar, varsayılan olarak laptopun kendi mikrofonunu kullanıyor. Gelişmiş ses ayarlarına girdiğimde ise giriş aygıtlarında yalnızca HDA Intel PCH gözüküyor. Yalnızca bu sorun yüzünden işi yarıda bırakıp Windows’a geçmek sinir bozucu.

DeepinEkranG%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_alan-se%C3%A7_20180310045629

1 Beğeni

Hocam normalde laptop ın böyle bir desteği var mı yani mikrofonlu kulaklık girişi normal 3.5 lardan farklıdır, zannediyorum ki öyle bir desteği yok hardware olarak. Windowsta da çalışmaz eğer öyle ise.

1 Beğeni

Windows ve Android ile mikrofonu görmeme sorunu yok. Bendeki kulaklığa özel bir sorun değil bence. Normal 3.5 jack girişi, hem mikrofonu hem de kulaklığı kullandırabiliyor. Başka kimsede yok mu böyle bir sıkıntı?

Hocam bende samsung r530 laptop var normal 3.5 ses girişi mikrofonu desteklemiyor, mikrofon girişi ayrı bir 3.5 inç bunu kastettim eğer iki ayrı giriş varsa laptop desteklemiodur kulaklık değil.

Anlayacağınız işletim sistemi ilede ilgisi yok eğer durum böyle ise.

Hayır tek girişli ve desteklemiyor. Windows da çalıştığını da belirtmiştim sanırım.