Pardus Donma Sorunu

Öğretmenlerin kullandığı z-kitap ya da diğer uygulamaları kullanılırken birden ekranda donmalar yaşanıyor.Dokunmatiği hiçbir şekilde çalışmıyor. Etkileşimli tahtanın fişini çekip tekrar taktıktan sonra ancak tekrar kullanabiliyorlar.Bu durum bir süre sonra İşletim Sisteminin dosyalarına zarar verecek.Bunun için nasıl bir çözüm sağlanabilir.

1 Beğeni

Merhaba, Okul olduğu için kurumsal destek almanız mümkün. https://talep.pardus.org.tr adresinden talep açabilir misiniz. Hangi kitap, hangi uygulama, hangi sürüm gibi detayları da sağlarsanız hatayı bulmak daha kolay olabilir.

2 Beğeni

Talep oluşturmak için kullanıcı adı ve şifre istiyor. Böyle bir hesabı açmak için ne yapmalıyım. Talep oluşturma kısmındaki sayfadan yapamadım.

1 Beğeni

Merhaba akıllı tahtanın imajını yenileyebilirsiniz veya Z kitap açmadan önce tahtanın klavyesini kapatıp deneyebilirsiniz

1 Beğeni

Merhaba şöyle bir yöntem deniyoruz.Önce tahtanın dokunmatiğini düğmeden pasif hale getiriyoruz,sonra tekrar aktif yapıyoruz ve açma kapama düğmesine basılı tutuyoruz genelde işe yarıyor.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.