Pardus Dvd Gönderebilir Misiniz?

Değerli arkadaşlar,
Kurumumdaki bilgisayarları Pardusa geçireceğiz. Ben yıllar önce kullanmıştım. Şimdi Son sürümü indirdim ama bir türlü boot edilebilir bir cd oluşturamadım. 3 tane cd oluşturdum ama hiçbiri olmadı ne yazık ki. Usb bellek ile de beceremedik. Bana kargo ile cd gönderebilecek arkadaşımız var mı acaba?

1 Beğeni

Pardus’u Ana Sürümler – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM linkinden indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz Pardus kalıp (.iso uzantılı dosya) dosyası üzerinde bir değişiklik yapmadan/arşivden çıkartmadan bir program aracılığıyla DVD ya da USB Belleğe yazmanız gerekiyor, daha sonra ise bu yazdığınız materyal ile bilgisayarınızı açıp kurulum yapmanız gerekiyor.

– Ashampoo, Nero gibi programlarla Disk imajı oluştur/yak, Kalıp dosyasını CD/DVDye yak seçenekleri ile indirdiğiniz iso kalıp dosyasını yakabilirsiniz. Windows 7 ve üzeri kullanıyorsanız dosya üzerinde farenizin sağ tuşuna basarak Disk yansımasını yaz seçerek boş bir DVD’ye yazdırabilirsiniz.

– Rufus programı ile indirdiğiniz iso yansımasını USB belleğe yazdırabilirsiniz.(https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.16.exe) İndirdiğiniz exe’yi kurduktan sonra programı çalıştırınız Pardus iso kalıp dosyasını seçerek, Başlat’a basınız. Seçim ekranında DD seçerek işlemi başlatınız. Diğer bölümlerde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

4 Beğeni
  • Bu hata ile, birçok sebep sonucu karşılaşılabilir .
  • CD - DVD yazma hızını " minumum " ile bir dene,
  • hata " DVD den kaynaklanıyorsa,
  • minimum yazma hızı " çözüm olabilir " .
  • Olmadı derseniz " kargo ile gönderirim …
2 Beğeni

Hepinize teşekkür ederim PARDUS CD mi yaptım.
Lakin sorunum bitmedi.
İlk kurulum Önyükleme Menüsü geliyor. Oradan hepsini tek tek denedim. Ancak kur dediğimde siyah ekranda bekliyor.
Ne yapmam gerekiyor?.