Pardus e-beyanname programında beyanname acariken java hatası

Merhaba Arkadaşlar Mali Müşavirlik ofisinde Pardus 21 de e-beyanname programını kurdum fakan e-beyanname programında beyanneme açarken java hatası alıyorum çözüm sunarsanız seviniri
hata : org.mozilla.javascript.javaScriptException: java.lang.ClassNotFoundException:muhsgk_14
yukarıdaki hata kodunu alıyorum çözüm için yardımcı olursanız seviniri
1

Pardus java yükleyiciden openjdk 17 veya oracle Java yükleyip tekrar deneyin

openjdk 17 kurdum varsayılan yaptım çalışmadı ardından oracle java 8 kurup varsayılan yaptım yine aynı hatayı alıyorum.

Merhaba,

iligili uygulamayı https://ebeyanname.gib.gov.tr/index.html adresinden indirerek paketleyip Pardus depolarına dahil ediyoruz. Şu an Pardus 21 depolarında olan sürüm sitedeki ile aynı olup bir değişiklik gözükmemektedir.

Aldığınız hatayı ilgili kuruma iletebilirseniz hatalarını düzeltip yeni sürüm yayımlayacaklardır, bizler de bu yeni sürümü hemen paketleyip depolara dahil ederiz.

Aldığınız hatayı aşamalarıyla birlikte detaylıca bilgi@pardus.org.tr adresine mail atabilirseniz bizler de ilgili kuruma sizinle birlikte geri bildirim yapabiliriz.

1 Beğeni

istemiş olduğunuz hataları yazınızda yazmış olduğunuz mail adresine fotoları ile gönderdim burayadaatıyorum ebeyanname programını pardus yazılım merkezinden indirdim ve kurdum

Merhaba,

Programmi kapat. Programm icin hangi JDK Lagzim ise onun versionuna göre OpenJDK yi yükle. Ardindan programmi tekrar acmayi dene.

Selamlar.

Java 1.4.2.14 versiyonunu Oracle in web sitesinde de indirdim vergi dairesinin sitesinde de indirdim

Java 1.4.2.14 versiyonunda çalışıyor onuda indirdim onuda kurdum komut ekraninda lisans ile ilgili yazılar çıkıyor en sonda yes no diye soruyor yes dediğin zaman install dosyası bulunamadı diyor

Merhaba,

önce tüm programmlari kapat ve su komutlari gec

sudo add-apt-repository ppa:linuxuprising/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java10-installer

ardindan sunu

sudo apt-get install oracle-java10-set-default

ardindan da java versionunu bu komutla test et ve hersey tamamsa programmi tekrar calistirmayi dene

java -version

Yaptigin testin sonucu söyle olmasi lagzim:

java version "10.0.1" 2018-04-17
Java(TM) SE Runtime Environment 18.3 (build 10.0.1+10)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM 18.3 (build 10.0.1+10, mixed mode)

dediklerini harfiyen uyguladım dostum son iki komutta java 10 paketi bulunamadı yazdı ve java versiyon sonucunda şuan java 11.0.18 kurulu gösteriyor

Bu linkten deb paketini indir ve kur

https://download.oracle.com/java/19/latest/jdk-19_linux-x64_bin.deb

ben resimdeki bütün java sürümlerini denedim dışarıdan gelen bir beyannameyi dosya açtan açmaya kalktığım zaman resimdeki hatayı veriyor

evet java 19 yükledim fakat bunu nasıl varsayılan yapıcam java paket kurucuda çıkmadı

e-beyanname programı için vergi dairesinin web sitesinden indirmiş olduğum java 1.4.2.14 sürümünün uç birimde kurulum kodları aşağıdaki gibidir
sudo chmod 777 j2re-1_4_2_14-linux-i586.bin
sudo ./j2re-1_4_2_14-linux-i586.bin

1 Beğeni

sorun çözüldü ilgilendiğiniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim en son göndermiş olduğunuz java 19 ile çözülmüş olabilir

Orhan bey,

bu bir java hatasi degil. Insan hatasi. Beyanameniz .txt dökümani oldugu icin kabul edilmiyor. Tahmini .xml dökümani gereklidir.

Sorun Çözüldü İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim şuan dışarıdan gelen beyannameyi dışarıdan dosya aç dan açabiliyorum sorunu sizin önermiş olduğunuz java 19 yada vergi dairesinin sitesin den indirmiş olduğum java 1.4.2.14 sürümünü aşağıdaki uç birim kodları ile kurduktan sonra çözüldü

sudo chmod 777 j2re-1_4_2_14-linux-i586.bin
sudo ./j2re-1_4_2_14-linux-i586.bin

linux de acemilik böyle bir şey demek ki çok teşekkür ederim destekleriniz.
destekleriniz sürdüğü taktirde izmir kamu kuruluşlarına sistemi önermeyi düşünüyorum

Teşekkürler İyi Çalışmalar

3 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.