Pardus Eğitim kurulumunda harddisk görmeme hatası

İyi günler,
Eski bir bilgisayarıma (HP Pavilion Ultrabook i3) Pardus Eğitim sürümünü yüklemek istiyorum.
Rufus ile Iso dosyasını USB’ye yazdırdım.
MBR kullandım ve DD olarak yazdırdım. (Çünkü GPT ve ISO olarak yaptığım zaman Grub hatası almıştım.)

Kuruluma başladım Disk Bölümleme aşamasında sabit diskimi görmüyor.
Sadece Flash Diskimi görebiliyorum. O yüzden kuruluma devam edemiyorum.
Sorunu nasıl çözebilirim?

Hocam sorununuzun nedenini bilmiyorum.

O harddiski windowslu bir bilgisayara minitool partition wizard kurarak Ext4 olarak biçimlendirip tekrar dener misiniz?

Hocam, kurulum diskini burada belirtilen yöntemle hazırlayabilirsiniz. Pardus canlı üzerinden kurulum yapmak istediğiniz diski kontrol edin. Diski görüyorsa kurulumu yapmadan önce pardus canlı üzerinde diskler uygulamasını açıp biçimlendirin. Tekrar deneyin.

1 Beğeni

Diskler uygulaması ile yapamadım ama Gparted ile diskimi Ext4 formatında biçimlendirebildim. Sorunum çözüldü.

Biraz önce sizin dediğinize benzer bir çözüm denedim ancak bu kez de farklı bir hata aldım.
Pardus Çalışan ile açtım Diskler ile diskin tüm bölümlerini sildim (recovery bölümü hariç) boş bölümü biçimlendirmek istiyorum ancak orada da “dont know how to create partitions this partition table of type ‘null’ (udisk-error-quark, 0)” diye bir hata veriyor.

Çözüldü mü, çözülmedi mi?

Çözüldü. Zannediyorum sorun harddiskin Ext4 formatınca biçimlendirilmemiş olmasıydı.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.