Pardus Eğitim Sürümü Yüklenmiyor

Pardus’un yayınladığı eğitim sürümünü indirip yüklemek istedim ama en son “GRUB önyükleyicisi tam yüklenemedi. Elle yüklemeniz gerekiyor.” diye bir mesaj çıktı. Yüklemek istedim ama sistemi kurmamış bile. Daha sonra DD yansısı olarak yazdırdım, ISO yansısı olarak yazdırdım, Rufus’u denedim, Pardus’un uygulamasını denedim ama hepsinde en sonunda aynı hatayı verdi. Pardus Live yerine diğer seçenekleri kullanayım dedim ama onlarda da hata verdi. Lütfen birisi bu sorunun nasıl çözebileceğimi anlatsın.

Böyle sorunlar genelde iso’nun hatalı oluşturulmasından kaynaklanıyor. Aşağıdaki bağlantıda yer alan kurulum kılavuzuna göre iso’yu yeniden oluşturup tekrar kurulum yapmayı deneyin.

1 Beğeni

Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler ancak bir şey fark etmedi.

Merhaba!

1. Pardus’u UEFI Modunda Kurmayı Deneyin:

• Bilgisayarınız UEFI destekliyorsa, Pardus’u UEFI modunda kurmayı deneyin. Bu, GRUB ile ilgili sorunları çözebilir.
  • UEFI modunda kurulum yapmak için BIOS ayarlarınıza girmeniz ve boot önceliğini UEFI olarak ayarlamanız gerekebilir.

2. GRUB’u Manuel Olarak Onarın:

• Pardus Live ortamına girin ve terminali açın.
  • Aşağıdaki komutları sırayla çalıştırın:
sudo grub-install /dev/sdX  # sdX yerine Pardus'un kurulu olduğu diski yazın (örneğin, /dev/sda)
sudo update-grub

3. Disk Bölümlemelerini Kontrol Edin:

• Pardus’u kurarken disk bölümlemelerini doğru şekilde yaptığınızdan emin olun. Yanlış bölümlemeler GRUB hatalarına neden olabilir.
  • GParted gibi bir araçla disk bölümlemelerini kontrol edebilirsiniz.

Önemli Notlar:

• GRUB ile ilgili işlemler yaparken dikkatli olun, yanlış müdahaleler sisteminizin açılmamasına neden olabilir.
  • Verilerinizi yedeklemeniz önemlidir.

Umarım bu çözüm önerileri sorununuzu çözmenize yardımcı olur. Başarılar dilerim!

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.