Pardus Etap 19 ekran gidip geliyor

Merhabalar,
Faz 1 Vestel tahtalara kurmaya çalıştığım ETAP 19 sürümü kurulum sonrasında bazı tahtalarda ekranda pikseller şeklinde yanıp sönüyor. Tahtalarda ssd var.Bundan dolayı olabilir mi?
Tek tek piksel piksel yanıp sönüyor.Bazı zamanlar(Tahta biraz zorlandığında vb.) ekran gidip geliyor.Benim için en büyük problem bu.
5.2 ssd sürümlerinde böyle bir sorun gözlemlemedim.Donanımsal olacağını sanmıyorum.Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Merhaba,
Tahtanız Faz 1 Vestel olduğu için Etap 5.3 sürümünü kurmanız gerekiyor. Etap 19 sürümleri Faz 3 tahtalar içindir.

Eba qr ile giriş sistemi olan bir imaj hazırlıyorum.Wine dokunmatik vb. hiçbirinde sıkıntı kalmadı.Sadece arada ekran gidip geliyor.Buna bir çözüm yok mu şimdi ?
Hemde eski sürümlerde hocalar google drive da bile sürüm eskiliğinden dolayı hatalar almaya başladı.Bir şekilde bu imajı hazırlamam gerek.

Ekran gidip gelmesinin çözünürlük ile ilgili olduğunu düşünüyorum, benzer bir sorun yaşamıştım. Çözünürlüğü düşürme ihtimalin varsa sistemi o şekilde çalıştırıp dener misiniz?

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.