Pardus ETAP 19 favorite-apps öntanımlı listeyi değiştirme

Pardus ETAP 19 sürümünde dock üzerindeki favori uygulamalar listesinin öntanımlı olan programlar listesini nasıl değiştirebilirim? Yeni kullanıcı eklendiği zaman benim favorim listemin çıkmasını istiyorum.
image

Sanırım önceden sorulan şu soruyu sordunuz.

Eğer o soruyu sorduysanız henüz cevaplanmamış.

Bu soruna çözüm önerisi içeren bir cevap gelirse o soruya da cevap verilmiş olacaktır.

1 Beğeni

Hayır, sorunumuz tam olarak bu değil. Ekte verdiğim, rıhtım menüsü üzerindeki sık kullanılan uygulamaların öntanımlı kısmını istediğimiz şekilde değiştirmek istiyoruz. Admin hesabında oluşturduğumuz sık kullanılan uygulamalar, yeni bir kullanıcı hesabı oluşturulduğu zaman orada ayarlanan şekilde değiştirilmesini istiyoruz.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.

Merhaba,

usr/share/applications/gnome-mimeapps.list dosyasında ilgili yeri düzenlemek gerekiyor.

Örnek flashplaeyeri varsayılan uygulama yaptınız, ilgili yeri bulmak için de bir kullanıcıda varsayılan flashplayer yapınca o kullanıcının ~/.config/mimeapps.list dosyasında gözükür. Buradan bakarak sistem dosyasında ilgili yer düzeltilebilir.

1 Beğeni