Pardus ETAP Akıllı Tahta Kalem Renk Problemi

Okulumuzun ilkokul bölümüne 4 tane yeni Arçelik akıllı tahta kuruldu yazılımı Pardus Etap iki tane sorum var
Soru 1:Dokunmatiklerde sık sık donma oluyor bir kalibrasyon ayarı yapabileceğimiz bir bölüm var mı ?
Soru 2:Tahtamızın bir tanesinde eta kalem renk seçeneği çıkmıyor. Sadece turuncu renk mevcut program ekle kaldır gibi bir alanda bulamadığım için nasıl kaldırıp tekrar kurabilirim ya da ne yapmam gerekiyor.

2 Beğeni

Aynı sorun bende de mevcut 24 akıllı tahta var renk seçim menüsü gelmiyor, ayrıca bu programı silip yükleyebileceğimiz bir yer var mı?

1 Beğeni

Selamünaleyküm
Hocam normal bilgisayara etap şifresini bilemediğimden bir türlü kurup açamadım ama
kalem için bu program çok güzel bence etapla gelenin yanın kurulup kullanılabilir

kalibrasyon için emin değilim ama ben lisedeyken tahtanın köşelerinde ve yanlarındaki kızıl ötesi sensörler tozlanınca takılmalar yapıyordu hocalarımız bezle silyordu sonra düzeliyordu belki bundan olabilir
eğer kalibrasyon yapacam diyorsanız
terminalden
sudo apt-get install xinput-calibrator yazıp progamı kurduktan sonra açıp
sitedeki yönergeliri uygulayabilirsiniz ama dediğim gibi deneyemdiğim için kesin bir şey diyemem
http://docs.pv-automation.com/mycnc/touch_screen_calibration_on_ubuntu_mate
sitesinde anltıyor

1 Beğeni

Aleykümselam Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için için hemen deneyeceğim tavsiyelerinizi.

1 Beğeni

sudo apt install pardus-pen

Bunu yükleyebilirsiniz. Çok basit ve kullanımı kolay. @Yunusemre

1 Beğeni

Hocam komutu uçbirimden girdim. sonuç alamadım
Renk etap kalem konusunda renk olayını çözen var mı

1 Beğeni

eta-pen_0.3.0_amd64.deb (58.5 KB) paketini yükleyebilirsiniz.

1 Beğeni

çok teşekkürler hocam .Hemen deniyorum

1 Beğeni

sorunu çözdüm bolu imajını yükleyince düzeliyor:) wine da çalışıyor

1 Beğeni

bolu imajını yüklediğiniz zaman ses problemi yaşadınız mı? ben yaşadım ve çözüm bulamadım

1 Beğeni

Sağ üste tıklayın ses çıkışı var onu hd yapın düzelir

1 Beğeni

Güncellemeler yaptıktan sonra düzeliyor. Bizde de kalem rengi hep turuncuydu. Güncellemeler sonrasında düzeldi.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.