Pardus Etap kurma

etap surumunun son surumu tum diske kuruluyor ama pc’de windows yuklu ve pardus etap’in bir onceki surumunu windowsun yanina kursam calisirmi ayrica bir onceki surum guncelleme alip son surume yukseliyormu eger boyle bir sey varsa etap’in bir onceki surumunu guncelleyip son surume yukseltmek windowsu etkilermi?

• Eski ETAP sürümünü Windows’un yanına yükleyerek çift işletim sistemi kullanabilirsiniz fakat güncelleme alamazsınız. Dolayısıyla sisteminiz bir süre sonra eski kalır.
  • Pardus ETAP’ın yeni versiyonunu yüklerseniz Windows’u da silip tek İşletim Sistemi olarak kurulum yapıyor; zaten siz bunu belirtmişsiniz.
  • Eski Pardus ETAP sürümü güncellenerek yeni sürüme geçiş yapılmıyor malesef, sıfırdan kurulum yapmanız gerekiyor.

Dolayısıyla Windows’u elde tutmak için eski Pardus ETAP’ı ikinci işletim sistemi olarak kurup, ardından güncelleme yaparak yeni versiyona geçme gibi bir düşünceniz varsa malesef bu mümkün değil. Sistem bozuluyor, ETA Panel ve masaüstü öğelerinin ve butonlarının üzerinde kırmızı çarpı ikonları çıkıyor; çalışmıyor. ( Ben denedim :slight_smile: )

1 Beğeni

yeni etap eski etaptan biraz farklı o bakımdan güncelleyerek 5,2 olmaz

Peki en son etap surumunu kurduktan sonra tekrar windowsu kursam sorun olmazmi

Ayrica pardus’u yuklemek icin boot menusunden mi yapacam kurulumu yoksa bois ile mi yapacam
Bu konuda kafam karisti bana bir yol yazarmisiniz

Gparted ile diski bölümleyip ayırdığınız bölüme Windows kurulumu belki denenebilir. Bunu henüz denemedim, yapmaya da niyetim yok açıkçası. Kurulum ile ilgili olarak boot menüsünü kullanmanız yeterli.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.