Pardus ETAP login ekran çözünürlüğü değiştirememe sorunu

Merhaba ETAP login ekranı (giriş ekranı) çözünürlüğünü nasıl değiştirebilirim?

Masaüstü ekran çözünürlüğünü değiştiriyorum, ölçeklendirmeyi %100 yapıyorum masaüstü ekranı normal görünümde ancak login (giriş) ekranı değişmiyor.

başlığında anlatılan işlemleri yapmama rağmen yine olmadı.

Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

ETAP giriş ekranı ile pardus xfce giriş ekranı farklı olduğu için bu yöntem sizde işe yaramamış. (etap gdm, pardus ise lightdm kullanıyor.)

Not: Bu anlatacağım yöntemi pardus gnome için de geçerlidir.

Sırası ile şunları uygulayın:

• root yetkisi alalım (sudo su)
  • nano /usr/share/glib-2.0/schemas/93_hidpi.gschema.override komutu ile yeni dosya açalım.
  • içine şunu yazıp kaydedelim: (ctrl+x → y → enter)
[org.gnome.desktop.interface]
scaling-factor=2
text-scaling-factor=0.87
  • Daha sonra glib-compile-schemas /usr/share/glib-2.0/schemas komutunu çalıştıralım.
  • Tahtayı yeniden başlatalım.

@sulincix çok teşekkür ederim Ali Rıza hocam, verdiğiniz komutları uyguladığımda masaüstü görünümü de değişiyor, ben sadece login ekranını düzenlemek istiyordum.
Dolayısıyla sizin verdiğiniz kodu

> [org.gnome.desktop.interface]
> scaling-factor=1
> text-scaling-factor=1

yaptım. Altına yine aynı kodları login-screen olarak ekledim.

> [org.gnome.login-screen]
> scaling-factor=1
> text-scaling-factor=1

/usr/share/glib-2.0/schemas klasöründeki “org.gnome.login-screen.gschema.xml” dosyasına scaling-faktor ve text-scaling-faktor anahtarlarını ekledim. daha sonra son verdiğiniz komutu uygulayıp tahtayı yeniden başlattığımda login ekranı istediğim şekilde karşıma geldi. :slight_smile:

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar!..

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.