Pardus Forumları Windows'da açılıyor GNU/Linux'da açılmıyor

Merhaba. Buraya çok uzuuuuun zaman sonra yazıyorum. Şuraya bir tekrar gireyeyim dedim. Fakat bilgisayarda kurulu olan Fedora’da açılamdı. Belki sorun bilgisayardadır diye telefondan girmeyi denedim fakat nafile. Giriş yapmada sıkıntı yok. Ama mesaj yazamıyor ve sayfaları tekrar tekrar yenilemeden açılmıyor. Farklı tarayıcılardan (Firefox ve Chromium) girmeyi denedim olmadı. Aynı şey kod.pardus.org.tr ve talep.pardus.org.tr için de geçerliydi. kod.pardus.org.tr’ye kaydoldum fakat hem Web üzerinden hem de Git üzerinden bazı sıkıntılar yaşıyordum. Fakat bilgisayara Microsoft Windows’u kurup tarayıcıdan girmeye çalıştığımda rahatlıkla açabildim. Fakat bu sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. Neden böyle bir şey oluyor?

İnternet bağlantımda ve bilgisayarın güvenlik zımbırtılarında herhangi bir şey yok diye tahmin ediyorum. Çünkü o zaman diğer sitelere rahatlıkla girebiliyordum.

2 Beğeni

Discourse tabanlı diğer forum sitelerinde ve GitLab tabanlı diğer kod paylaşım platformlarında da oluyor mu?

1 Beğeni

GitLab tabanlı herhangi bir siteye kayıtlı değilim fakat Discourse tabanlı diğer forumlarda bu sıkıntıyı yaşamıyorum.

Fedora’da Pardus Forumları 2 kez üst üste hata verdi.

AKKP Kod’da ayarlarımı değiştiremiyor ve Git üzerinden dosya yükleyemiyorum.

Buna karşın Windows’da sorun yok. Bir GNU/Linux forumunda böyle sıkıntıların yaşanmaması gerektiği kanaatindeyim.

1 Beğeni

Ben de bu sorundan muzdaribim.

1 Beğeni

Firefox yardım sekmesinde “sorun giderme moduna” tıklayıp yeniden başlatmayı deneyebilir misiniz?

1 Beğeni

Benzer sorunu ben işletim sisteminden bağımsız olarak yalnızca forumda, özellikle Firefox tarayıcısıyla yaşıyorum.
İzleyici engellemeyi sıkı modda kullandığım için olabileceğini düşünüyorum ama test etmedim.

Ben de bu konu altında sorunumu belirteyim, dedim. Bende sizinki kadar kötü değil ama

• Bazen foruma bağlanamayıp içeriği ön bellekten yüklüyor ve yeni yapılan paylaşımları görmek için sayfayı yeniden yüklemek gerekiyor.
  • Bazen paylaşım yaparken aşırı uzun bekleyip paylaşımı yapmıyor. Sayfayı yenileyip tekrar yazmak zorunda kalıyorum. Buna geçici bir çözüm olarak paylaşmadan önce metni panoya kopyalamaya başladım.
1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.