Pardus Grub Customizer kuramıyorum başlagıçta da sadece Pardus açılıyor

Windows’u açamadığım için forumda ki bir kaç yüklemeyi denedim fakat grub customizer yüklü ama tıkladığımda açılmıyor komutları denedim

sudo apt-get install libgtkmm-3.0-1
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor… Bitti
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
libgtkmm-3.0-1 paketi mevcut değil, ancak başka paket içerisinden işaret edilmiş.
Bu durum bu paketin kayıp, eskidiği için bırakılmış, ya da başka bir
yazılım kaynağında bulunduğu anlamına gelebilir.
Yine de aşağıdaki paketler onun yerine geçecek:
libgtkmm-3.0-1v5:i386 libgtkmm-3.0-1v5

dpkg: hata: ‘grub-customizer_4.0.4shpm-1_all.deb’ arşivine ulaşılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Merhabalar. Pardus’un yanında Windows da kurulu ve Windows Grub ekranında çıkmıyor mu? Sorununuz bu mu?

Windows’ta ne işiniz var? Eğer çok gerekli değilse sürekli açıp kapamak yerine Pardus altında Windows kullanın. Aşağıdaki sitede nasıl yapıldığı adım adım anlatılıyor.

Pardus altında Windows 10-11 kullanma VirtualBox

@ortanca_samuray birşey sorabilirmiyim neden @yucelalkan gibi yardım etmeye çalışmak yerine direk windows dual bootda ne işiniz var sanal makine kursanıza diyorsunuz belki yeterli 2 işletim sistemini aynı anda çalıştırabilecek bir sistemi yok nereden biliyorsunuz. Lütfen bilginiz olmayan bir konu için öneride bulunmayınız.

Evet sana şöyle bir bilgi aktarayım. Kullanıcı tam olarak sorunu genel olarak anlatıyorsa buradan tecrübelerime dayanarak söylüyorum, genellikle Windows altında belli bir uygulamayı kullanmak için veya bir dosyaya erişebilmek için açıyordur. Eğer oyunlarla bir alakası yoksa. Kullanıcı yeterli teknik bilgiye sahip olmadığını düşünürsek aslında ilk istemen gereken donanım özellikleridir, buna göre hareket edebilirsin. Kullanıcının cihazında UEFI desteği olmaya bilir veya secure boot açık olup sorun bununla da ilgili olabilir. Kullanıcıyı bıktırmadan en kısa çözüm sunulur eğer bu sorunu çözmez ise komut satırına geçilir. Herkes sizin gibi Uzman olmayabilir, saygılar…

silip böyle yüklemeyi deneyin link

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.