Pardus Güncelleme VMvare

Selam,

Pardus güncellendiğin de kullanmış olsun vmware
image karnel hatası alıyorum daha öncesinde de yaptı vm mi kaldırdım tekrar kurdum düzeldi şimdi aynısını tekrar yapacağım. İnşallah düzelir

windows terk ettiğim için windows gerektiğin de sanal kullanıyorum. Konuyu ileteyim ve nasıl bir çözüm olabilir
Kolay gelsin

Kernel header paketiniz yazılımda mevcut değil hatasını alıyorsunuz ekran alıntısından anladığım kadarı ile. Bunu doğrulamak için sudo apt search linux-headers komutunu çalıştırıp hiçbir paketin yüklü olmadığını görürseniz uname -sr yazıp kernel sürümünüzü öğrenin ve aynı sürümde olan headers paketini yükleyin.

Örneğin benim kernel sürümüm bu:

$ uname -sr
Linux 5.10.0-15-amd64

Bu kernel sürümüne dayanarak yukarıdaki apt search komutu ile şu headers paketlerini yüklemem gerekiyor:

linux-headers-5.10.0-15-amd64/yirmibir,now 5.10.120-1 amd64 [installed,automatic]
  Header files for Linux 5.10.0-15-amd64

linux-headers-5.10.0-15-common/yirmibir,yirmibir,now 5.10.120-1 all [installed,automatic]
  Common header files for Linux 5.10.0-15

Bende zaten yüklü olduğu için installed ibaresini alıyorum, sizde böyle olmayacaktır büyük ihtimalle.

1 Beğeni

Merhabalar,

sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r) kurulumunu yapıyoruz ve yeniden vmwareyi çalıştırıyoruz.

1 Beğeni

Selam,
Derviş arkadaş konuyu biraz daha özünden anlattı güncellemeyi yapamamıştım araştırma yapmam gerektiğini düşündüm. geliştirme yaptığım için, biraz elim gitmedi . Kendisine de açıklama için teşekkür ederim.

komutu çalıştırdım çalıştı. Sizlere de teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.