Pardus Güncelleyici Başlangıçtan Kaldırma

Başlangıçtan kaldırıyorum ve sağ alt köşeden çıkış yapıyorum . Başlangıçtan kaldırdıktan sonra Pardus güncelleyici açmadığım sürece başlangıca tekrar yerleşmiyor . Fakat Pardus güncelleyici Sistem Araçlarından seçip açtığımda uygulama tekrar Başlangıç uygulamalarına geliyor .Kayıt etmiyor yaptığım işlemi . Bu bir hatamıdır . İşleyişimi böyledir . Hata ise bilginiz olsun .

Birde başlangıca kendine kendine bişiler gelip duruyor bu nedir ki ?

1 Beğeni

Sanki bu, Pardus’un değil de Gnome masaüstünün hatasına benziyor. Bir araştıralım. Başlangıçtaki uygulamaları kaldırmak için daha önce @sulincix Ali Rıza bey şöyle bir öneri paylaşmış:

Uçbirimde şöyle girebilirsiniz diye tahmin ediyorum:
autostart’ın olduğu dizine girelim:

cd /etc/xdg/autostart

autostart’ın içindeki dosyaları görmek isterseniz onları listeleyelim:

ls

Ali Rıza Bey’in önerdiği değişiklikleri yapalım:

sudo nano org.gnome.Evolution-alarm-notify.desktop

OnlyShowIn= ile başlayan satırda bulunan Gnome kelimesini silin ve kaydedin( Ctrl ve x tuşlarına aynı anda basınca kaydediyordu diye hatırlıyorum.)

sudo nano orca-autostart.desktop

Yine OnlyShowIn= ile başlayan satırda bulunan Gnome kelimesini silin ve kaydedin( Ctrl ve x tuşlarına aynı anda basınca kaydediyordu diye hatırlıyorum.)

Bende İşlemlerden kapatmak istediklerim vardı bu bilgi işime yarar . Bira ara söylenenleri uygulayayım .

1 Beğeni

İŞletim sisteminde bulduğum 2. hata bu .

1. Arc Menü Ayarları / Menü / Menü Teması / Yazı Tipi boyutu 12 yapınca Alt menüler ekranda gözükemiyecek şekilde geliyordu .

Ayarı 11 alınca düzeliyor .

1. hata da bu konuda paylaştığım . Sistemin çalışmasını engellemiyor gerçi . Artık hata neyden kaynaklı ben bilmem . Ben son kullanıcıyım :slight_smile:

Şunun sebebini buldum .

b2b8610d88099870b96b2879c9b8b64afb5b2fa4_2_690x388

Bu ayarı kapatınca başlangıca bu şey geldiğini farkettim şimdi .

Şunun sebebini buldum .

Aynı soru, 7 yıl önce Gnome’ a hata olarak bildirilmiş: 'ignore-lid-switch-tweak' should be hidden from Startup Applications (#99) · Issues · GNOME / GNOME Tweaks · GitLab

Arc Menü Ayarları / Menü / Menü Teması / Yazı Tipi boyutu 12 yapınca Alt menüler ekranda gözükemiyecek şekilde geliyordu .

Sizin yaptığınız aynı işi uçbirimden de yapabiliyorsunuz: Gnome - Interface Text Font Weight - Ask Ubuntu

Şunun sebebini buldum .

Aynı soru, 7 yıl önce Gnome’ a hata olarak bildirilmiş: 'ignore-lid-switch-tweak' should be hidden from Startup Applications (#99) · Issues · GNOME / GNOME Tweaks · GitLab

Bilemiycem artık Allâh’ın izniyle kurcalarken farkettim . yeni farkketim .

Arc Menü Ayarları / Menü / Menü Teması / Yazı Tipi boyutu 12 yapınca Alt menüler ekranda gözükemiyecek şekilde geliyordu .

Sizin yaptığınız aynı işi uçbirimden de yapabiliyorsunuz: Gnome - Interface Text Font Weight - Ask Ubuntu

Sorun o değilki yazı tipi boyutunu 12 yapınca bahsettiğim problemin oluşması .

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.