Pardus Hakkındaki Youtube Videosu

Videonun altına, forumda bulunan konu linki ile yaptığım açıklamayı 3 kere paylaşmama rağmen, tüm paylaşımlarım silindi.

7 Beğeni

Tekrar deneyeyim o zaman: Videoyu üreten kişi bizimle kontağa geçmedi, “PARDUS’un isteği üzerine sabitlenmiştir” dediği biz değiliz, eğer ki bizim kendisinden bir isteğimiz olsaydı bu da yalanlarla dolu bu içeriğin kaldırılması olurdu.

Kendisi yaptı mı bilmiyorum, ama olmayan haber fabrike edip, başka bir haberi tahrif etmek için ekstra çaba gösteren birinin zaten gerçeği bulmak gibi bir çabası olduğunu düşünmüyorum. Bu yeni eklemeleri sadece dramaya yeni boyutlar ekleyip gündemde kalmaya ve izleyici sayısını arttırmaya çalışmak.

Tabi ki her kötülüğün doğurduğu bir nebze iyilik ve fırsat vardır, ama bunlar her zaman her kötülüğü bertaraf edecektir diyemeyiz. Öyle olsaydı serbest vuruş sırasında rakip baraj kurmadıysa kendi takım arkadaşları ile baraj kurduran Pierre Van Hoijdonk gibi kendimiz çarpıcı ve doğru olmayan içerikler yaymayı düşünürdük (kullanıcı adınıza özel örnek verdim)

Doğrusu Pardus geçmiş çalışanların çok önemli katkıları ile zaten çok güçlü bir tanınırlığa sahip, tabi ki etki alanımızı yaygınlaştırmak istiyoruz fakat bunu nitelikli ve etki bırakır şekilde yapmak bence daha çok emek ve sabır isteyen yollardan geçiyor, okuldaki öğrencilere ulaşmak, uzaktan eğitim içeriklerini zenginleştirmek, topluluk portalını canlandırmak, çeşitli etkinliklerle ve eğitimlerle yüz yüze tanıtım yapmak gibi.

7 Beğeni

Daha yapıcı bir çözümle mi yaklaşsak
Böylece insanlara mevcud Pardus’u tanıtmamız ve farkettirmemiz daha kolay olur

2 Beğeni

Siz böyle hissetmemiş olabilirsiniz ancak videonun hazırlanız amacı tamamen yalan ve kurgu üzerine. Yani hazırlanış amacı bu.

İtibar zedeleyici bu tabir bile videonun kötü amaç uğruna hazırlanmış olduğunu gösteriyor.

Tüm bunlar bir yana olmayan makaleleri oluşturup yayınlaması da bir ahlaksızlık göstergesidir.

Bu ahlaksızlığın aynısını Gezginler.Net videosunda da uyguladı.

Ve şimdi sıra Pardus’a geldi. Yarın ise bu zât başka bişey hakkında yalanlar ile yeni bir video çekecek. Videonun sizde ne etki uyandırdığı önemli değil. Önemli olan videonun nasıl ve ne amaç ile hazırlandığı.
Ve sizde bu ahlaksızlıkları görüp bu kişiyi desteklemeyi ve savunmayı bırakmalısınız.

Bu kişi ne araştırmasını düzgün yapıyor, ne videolarını ahlaki değer üzerine oluşturabilir. Bu tarz kişilerin değirmenine su taşımayın.

Teknoloji ile ilgili merak ettiğiniz konuları teknoloji grupları, kanalları, gazete ve dergilerinden öğrenmelisiniz. Bu tarz kişilerden değil.

Kanal sadece pardus değil birçok içeriğinde yanlış bilgilendirme yapmış ve bunu bilinçli bir şekilde yapıyor.

En doğrusu yanlış bilgilendirme başlığı ile şikayet etmek.

Meyve veren ağaç taşlanır demiş atalarımız. Bu türlü şeyler kaale almaya dahi değmez. Gerçekler geç de olsa kendini gösterir.

3 Beğeni

Ben de YouTube 'a “yanlış bilgilendirme” olarak bildirdim videoyu. Kendi ellerimizle popülerliğini artırmayalım da :slight_smile: